Stef Carpenter Signature: یک گیتار الکتریک خیره‌کننده از Kiesel

چند ماه پیش، شرکت آمریکایی کیزل (Kiesel) از همکاری خود با استفن کارپنتر (Stephen Carpenter)، نوازنده گروه Deftones خبر داد و سرانجام، امروز به‌طور رسمی از حاصل این همکاری رونمایی کرد.

کارپنتر چندین سال است که سفیر برند ESP (و زیرمجموعه آن یعنی LTD) محسوب می‌شود و به کمک این شرکت مشهور، گیتارهای الکتریک بسیار جذاب و منحصربه‌فردی خلق کرده است. حال، او تصمیم گرفته است که تنوع گیتارهای سیگنچر خود را افزایش دهد و یک ساز بی‌نظیر دیگر را نیز در دسترس دوستداران گروه Deftones و به‌طور کلی، نوازندگان سبک‌هایی چون متال مدرن و پراگرسیو متال بگذارد.

این گیتار الکتریک مولتی-اسکیل که بر اساس مدل Vader از کمپانی Kiesel طراحی شده‌ است، در دو نسخه ‌تمام‌سفید (Snow) و تمام‌مشکی (Shadow) تولید شده است و به عقیده ما، یکی از زیباترین سازهای هِدلِس موجود در بازار به شمار می‌آید.

البته چند ماه پیش، تصاویری از نسخه سفیدرنگ این محصول در فضای مجازی منتشر شده بود و شاید آن را پیش‌تر دیده باشید؛ اما نسخه تمام‌مشکی آن برای نخستین بار است که رونمایی می‌شود.

از نظر مشخصات فنی، Stef Carpenter Signature از دو پیکاپ هامباکر Fishman Fluence،‌ طول اسکیل ۲۵.۵ تا ۲۷ اینچ، بدنه ساخته‌شده از چوب swamp ash با صفحه رویی از جنس چوب افرا (maple)، دسته سه‌تکه ساخته‌شده از چوب افرا، بریج ثابت Hipshot و ۲۴ فرت از جنس فولاد ضد زنگ برخوردار است.

گیتار الکتریک Stef Carpenter Signature

اما برخی از وجوه دو نسخه سفید و سیاه با یکدیگر متفاوت هستند. یکی از این تفاوت‌ها، رنگ سخت‌افزارها و ناب‌های آنهاست که در هر نسخه، همرنگ بدنه است. اما تفاوت مهم‌تر، به جنس و رنگ فینگربورد آنها برمی‌گردد.

در نسخه Shadow، فینگربورد از جنس ماده مدرن Richlite است و اینلِی‌هایی سفیدرنگ روی آن به چشم می‌خورند. اما در نسخه Snow، فینگربورد سفیدرنگ ساز از جنس چوب افرا ساخته شده و به اینلِی‌های سبزرنگ مزین است که در کنار هم، ظاهری بی‌نظیر به Stef Carpenter Signature بخشیده‌اند. کارپنتر در مورد این نسخه از گیتار الکتریک سیگنچر خود می‌گوید: «ساخت این ساز بسیار دشوار بود و چنین کاری تنها از تیم بی‌نظیر Kiesel برمی‌آمد. زمانی که اولین بار آن را دیدم، حقیقتاً حیرت‌زده شدم.»

ریدیس (شعاع) فینگربورد در هر دو رنگ، ۲۰ اینچ است و در لبه‌های هر دوی آنها، نشانگرهای Luminlay نصب شده است که در تاریکی می‌درخشند.

گیتار الکتریک Kiesel Stef Carpenter Signature در دو نسخه هفت سیم و هشت سیم و در کشور آمریکا تولید می‌شود و به همراه یک سافت کیس خوش‌ساخت به دست خریدار می‌رسد.

حال به مهم‌ترین بخش خبر می‌رسم و آن هم اعلام قیمت گیتار الکتریک سیگنچر کارپنتر است. قیمت نسخه‌های هفت سیم و هشت سیم مدل تمام‌سفید (Snow)، حدود ۳۵۰۰ و ۳۵۸۰ دلار است. در صورتی که به رنگ تمام‌مشکی (Shadow) آن علاقه داشته باشید، می‌توانید کمی صرفه‌جویی کنید و نسخه‌های هفت سیم و هشت سیم آن را با قیمت ۲۷۰۰ و ۲۸۰۰ دلار خریداری کنید.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *