عرضه نسخه‌ جدید نرم‌افزار Kemper Profiler با قابلیت‌های کاربردی متعدد

ماه گذشته، شرکت کمپر (Kemper) از عرضه نسخه‌ای جدید از نرم‌افزار یا فرمور سری امپلیفایرهای مشهور Profiler خبر داد که امکاناتی جذاب و کاربردی را به این دستگاه‌ها می‌افزود. جذاب‌ترین امکانات جدید در این نرم‌افزار، یکی امکان ساخت پروفایل‌هایی پیشرفته موسوم به Liquid بود و دیگری، امکان استفاده از Profiler به‌عنوان یک کارت صدای استودیویی از طریق پورت USB.

اکنون، شرکت کمپر بالاخره نسخه‌ای آزمایشی از این نرم‌افزار جدید که Profiler OS 9.0 نام دارد را منتشر کرده است و صاحبان دستگاه Profiler، می‌توانند آن را دانلود و نصب کنند. پس از نصب Profiler OS 9.0، می‌توانید امپ Profiler خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر خود متصل کرده و از آن به‌عنوان یک آدیو اینترفیس استفاده کنید.

طبق گفته کمپر، یونیت پروفایلر به لطف برخورداری از مبدل‌هایی بسیار باکیفیت، در این حالت می‌تواند سیگنال را با کیفیتی بی‌نظیر تبدیل کند و همچنین میزان سیگنال به نویز عالی ۱۲۷ دسی‌بل را نیز در ورودی گیتار خود برای کاربر به ارمغان بیاورد.

این قابلیت جدید در تمامی انواع اعضای سری پروفایلر، از جمله Profiler Stage قابل دسترسی است و تمامی آنها اکنون می‌توانند به‌عنوان بخش مرکزی استودیوی شما ایفای نقش کنند.

گفته می‌شود که اتصال Kemper Profiler به‌عنوان یک کارت صدای استودیویی به کامپیوتر، این امکان را نیز به کاربر می‌دهد که سیگنال موجود در DAW (نرم‌افزار آهنگسازی) را با استفاده از افکت‌های باکیفیت داخلی موجود در پروفایلر پردازش کند. در نتیجه اگر یک لاین گیتار را بدون استفاده از پروفایلر و بدون افکت در DAW خود ضبط کرده باشید، می‌توانید با اتصال پروفایلر به‌عنوان کارت صدا به کامپیوتر خود، افکت‌ها و پروفایل‌های شبیه‌سازی امپ مورد نظر خود را به آن بیفزایید. همچنین در این حالت، می‌توانید گیتار خود را به ورودی ساز Profiler متصل کنید و صدای آن را به‌صورت خام یا پردازش‌شده با افکت‌های داخلی این دستگاه ضبط کنید.

نسخه جدید نرم‌افزار Profiler OS اما علاوه بر افزودن این قابلیت کاربردی، یک قابلیت جانبی موسوم به Rig Marketplace را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. Rig Marketplace، همانگونه که از نامش پیداست، یک فروشگاه نرم‌افزاری است که می‌توان با استفاده از آن، پروفایل‌های شبیه‌سازی امپ آماده برای دستگاه پروفایلر را از فروشندگان مختلف خریداری کرد.

نرم‌افزار Kemper Profiler

دیگر ویژگی کاربردی که به Profiler OS 9.0 افزوده شده است، یک قابلیت جدید در نرم‌افزار ادیتور Rig Manager است که می‌توان با استفاده از آن، پروفایل‌های ساخته‌شده در کمپر Profiler را بدون نیاز به استفاده از کنترل‌های سخت‌افزاری دستگاه و از طریق نرم‌افزار، ویرایش و ذخیره‌سازی کرد. طبق گفته کمپر، این قابلیت زمانی بسیار کاربردی واقع می‌شود که قصد دارید در مدت زمانی کوتاه، چند پروفایل مختلف بسازید و در دستگاه ذخیره کنید.

فرض کنید در یک فروشگاه گیتار یا استودیو حضور دارید و می‌خواهید صدای چند امپلیفایر مختلف را در مدت زمانی کوتاه به پروفایل‌های صوتی در دستگاه پروفایلر خود تبدیل کنید. با قابلیت Remote Profiling شما می‌توانید بدون نیاز به استفاده از تنظیمات سخت‌افزاری پیچیده پروفایلر و تنها به کمک نرم‌افزار ساده Rig Manager، چندین پروفایل بسازید و آنها را ترتیب‌بندی، نام‌گذاری و ذخیره کنید.

تمامی امکانات ذکرشده می‌توانند انعطاف کاربری بی‌سابقه‌ای به دستگاه‌های Profiler ببخشند و خبر عرضه رسمی این نرم‌افزار از سوی کمپر، احتمالاً خبری بسیار خوشحال‌کننده برای صاحبان این یونیت‌ها خواهد بود.

البته باید بگوییم که به عقیده ما، قابلیت استفاده به‌عنوان کارت صدای USB، باید بسیار زودتر از اینها به پروفایلر افزوده می‌شد. در واقع، اولین نمونه کمپر پروفایلر، بیش از یک دهه پیش به بازار عرضه شده است و اگر از اولین صاحبان این دستگاه بوده باشید، احتمالاً زمانی بسیار زیاد را برای افزوده شدن این قابلیت صبر کرده‌اید! چند سالی است که قابلیت اتصال از طریق USB به کامپیوتر و ایفای نقش به‌عنوان یک آدیو اینترفیس، به یک امکان عادی و پیش‌فرض در اغلب دستگاه‌های شبیه‌ساز امپ و مولتی افکت‌ها تبدیل شده است؛ اما یکی از پیشرفته‌ترین شبیه‌سازهای امپ در دنیا، یعنی Kemper Profiler، تا روز گذشته از این قابلیت بی‌بهره بود!

برای دانلود و نصب نسخه آزمایشی (beta) نرم‌افزار Profiler OS 9.0، به وب‌سایت رسمی Kemper مراجعه کنید.

نویسنده: Matt Parker
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *