رونمایی سیمور دانکن از پیکاپ سیگنچر جدید جو باناماسا

پیکاپ Seymour Duncan Joe Bonamassa '63 Cradle Rock Strat

کمتر نوازنده‌ای به اندازه جو باناماسا (Joe Bonamassa) با شرکت‌های مختلف در زمینه تولید محصولات مربوط به گیتار همکاری کرده است. این گیتاریست نامدار آمریکایی سابقه همکاری با شرکت‌هایی چون فندر، گیبسون، اپیفون، دانلوپ و سیمور دانکن را در کارنامه خود دارد و امروز نیز در کنار سیمور دانکن، از یک ست پیکاپ سیگنچر جدید رونمایی کرد.

این ست که شامل سه پیکاپ سینگل کویل می‌شود، Joe Bonamassa ’63 Cradle Rock Strat نام دارد و بر اساس پیکاپ‌های یک فندر استرتوکستر تولید سال ۱۹۶۳ ساخته شده است.

نام این محصول از یکی از قطعات نخستین آلبوم استودیویی باناماسا به نام A New Day Yesterday برگرفته شده است. این قطعه که Cradle Rock نام دارد، در اصل توسط روری گلگر (Rory Gallagher) در سال ۱۹۷۳ نوشته شده است.

استرتوکستر مذکور یکی از گیتارهای مورد علاقه باناماسا به شمار می‌آید و او نخستین بار این ساز را در سال ۱۹۹۴ و در جریان نمایشگاه گیتار فیلادلفیا دید و دلباخته آن شد. استادکاران سیمور دانکن تمام دانش و تجربه خود را به کار گرفته‌اند تا با بهره‌گیری از قطعات و تکنیک‌های مربوط به اوایل دهه شصت میلادی، پیکاپ‌های آن استرت را با دقت بسیار بالا بازآفرینی کنند. این ریزبینی حتی در مورد جزئیاتی چون رنگ کاور پیکاپ‌ها نیز صدق می‌کند تا رضایت باناماسا به‌طور کامل برآورده شود.

پیکاپ سیمور دانکن Seymour Duncan Joe Bonamassa '63 Cradle Rock Strat

Joe Bonamassa ’63 Cradle Rock Strat که به‌طور محدود و در تیراژ هزار نسخه تولید می‌شود، از آهنرباهای Alnico 5 برخوردار است تا طبق گفته سیمور دانکن، صدایی قدرتمند ارائه دهد.

برای اینکه جذابیت ظاهری این محصول مضاعف شود، روی هر یک از پیکاپ‌ها امضای جو باناماسا چاپ خواهد شد.

Seymour Duncan Joe Bonamassa ’63 Cradle Rock Strat تنها به‌صورت ست سه‌تایی قابل خریداری است و امکان خریداری تکی آنها وجود ندارد. این محصول که در کارگاه Custom Shop شرکت سیمور دانکن واقع در کالیفرنیای آمریکا تولید می‌شود، از امروز با قیمت ۳۷۵ دلار قابل خریداری است.

نویسنده: Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *