Diablo IV Kelly: گیتار استثنایی جکسون برای طرفداران بازی Diablo IV

گیتار الکتریک جکسون Diablo IV

روز گذشته، شرکت آمریکایی جکسون (Jackson) با همکاری کمپانی بازی‌سازی Blizzard Entertainment، از یک گیتار الکتریک بسیار جذاب و دیدنی به نام Diablo IV Special Edition Kelly رونمایی کرد.

Diablo IV Kelly یک گیتار با طرح بازی جدید شرکت بلیزرد، یعنی Diablo IV است و در تیراژی بسیار محدود، توسط استادکار برجسته شرکت جکسون، پاسکال کامپولاتانو (Pasquale Campolattano) ساخته می‌شود. طراحی این ساز خیره‌کننده، با الهام‌گیری از شخصیت‌های کلیدی بازی دیابلو ۴ انجام شده است و بسیاری از عناصر و نمادهای این بازی مشهور نیز در بدنه آن دیده می‌شود. ترکیب این عوامل با شکل بدنه Kelly، باعث تولید سازی خارق‌العاده شده است که علاوه بر طرفداران بازی دیابلو، می‌تواند برای هر فردی جذاب باشد.

پاسکال کامپولاتانو، سازنده Diablo IV Kelly، درباره این ساز منحصربه‌فرد چنین گفته است: «ترکیب شرکتی همچون جکسون و بازی Diablo، ترکیبی بی‌نظیر است. ما از شروع همکاری با Blizzard می‌دانستیم که می‌توانیم در کنار یکدیگر محصولی ویژه و جالب را به بازار عرضه کنیم. هدف ما در طراحی این گیتار الکتریک، پدید آوردن اثری بود که بتواند هم برای طرفداران بازی دیابلو و هم سازندگان آن، جذابیت بصری بسیاری داشته باشد و تمامی این افراد بتوانند با آن احساس نزدیکی کنند. ما برای طراحی این ساز، خود را در فضای هنری شگفت‌انگیز بازی غرق کردیم تا اثری بسیار همگام با بازی تولید کنیم. طبیعی است که پس از این فرایند، شخصیت اصلی بازی یعنی Lilith و سمبل‌های مربوط به او، قالب اصلی کار ما را شکل دادند.»

گیتار الکتریک جکسون Diablo IV

طراحی ظاهری Diablo IV Kelly، بی‌شک مهمترین و چشمگیرترین بخش آن است. این گیتار الکتریک در بدنه خود به یک فینیش نقاشی‌شده با دست موسوم به Lilithgram Demon Blood Drip مزین است و جزئیاتی خیره‌کننده همچون اینلی‌های Rune و IV نیز بر روی فینگربورد آن به چشم می‌خورند. علاوه بر این، در لبه دسته این ساز نیز نشانگرهایی از جنس Luminlay به کار رفته است که جذابیت ظاهری آن را دوچندان می‌سازند.

کامپولاتانو در این باره افزوده است: «طراحی تیره و جسورانه Diablo IV Kelly، حسی بسیار همگام با موسیقی سبک متال به بیننده القا می‌کند و عصاره وجودی بازی Diablo IV را نیز به شکلی مشهود در خود دارد. وجود نمادهای Rune و IV در فرت‌بورد نفیس این گیتار، جذابیت و خشونت ظاهری آن را دوچندان کرده است.»

Jackson Custom Shop Diablo IV Special Edition Kelly بدنه‌ای از جنس چوب ماهون دارد که دسته‌ای از جنس چوب افرا به‌صورت neck-through (اتصال دسته در سرتاسر پشت بدنه) به آن متصل شده است. از دیگر ویژگی‌های چشمگیر بدنه این گیتار می‌توان به پاشنه ویژه آن اشاره کرد که با الگویی ویژه تراشیده شده است. این ساز از یک جفت پیکاپ هامباکر اکتیو ساخت شرکت EMG نیز بهره می‌برد و در فرت‌بورد آبنوس خود به ۲۴ فرت‌ از جنس فولاد ضد زنگ مجهز است.

گیتار الکتریک Jackson Custom Shop Diablo IV Special Edition Kelly

Joseph Piepiora، یکی از کارگردانان بازی Diablo IV، گیتار الکتریک Diablo IV Kelly را چنین توصیف کرده است: «خشن، سنگین و با ابهتی که می‌تواند هم تاریکی را سحر کند و هم دشمنان را تکه‌تکه! طراحی این ساز، به‌خوبی بیانگر زیبایی نهفته در آشوب و نابودی است!»

ساخت Diablo IV Kelly به‌طور کامل توسط دست انجام می‌شود و تیراژ تولید آن نیز تنها ده نسخه خواهد بود. قیمت این ساز به‌صورت عمومی توسط جکسون اعلام نخواهد شد؛ اما این شرکت گفته است که مشتریان می‌توانند برای خریداری این ساز، با نمایندگی‌های جکسون مکاتبه کنند.

John Mueller، کارگردان هنری بازی Diablo IV نیز در مورد این گیتار الکتریک جذاب چنین گفته است: «به‌کارگیری سمبل Lilith و نمادهای طلسم‌گونه بازی دیابلو در طراحی این گیتار، در کنار انتخاب مواد و ساخت هوشمندانه آن به‌صورت همگام با نماد‌های بازی، باعث شده‌اند که Diablo IV Kelly بتواند به شکلی شگفت‌انگیز، دنیای عجیب بازی دیابلو را برای بیننده و صاحب خود به نمایش بگذارد.»

منبع: Guitar.com
نویسنده: Sophie McVinnie
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *