American Series Virtuoso: عضو جدید مجموعه گیتارهای آمریکایی جکسون

اگر اخبار جهان گیتار در سال‌‌های اخیر را دنبال کرده باشید، حتماً می‌دانید که دقیقاً یک سال پیش، شرکت جکسون از یک گیتار الکتریک جدید به نام American Series Soloist SL3 رونمایی کرد که در آمریکا تولید می‌شد و به نسبت محصولات Custom Shop این برند، قیمت مناسب‌تری داشت. تا امروز، American Series تنها یک عضو داشت؛ اما بالاخره جکسون تصمیم گرفته است تا یک عضو دیگر به نام Virtuoso  را نیز به این مجموعه اضافه کند.

شرکت جکسون برای ویدیوی رونمایی از Virtuoso، مجموعه‌ای از ستارگان درخشان موسیقی مدرن را گرد هم آورده است تا بر اهمیت این ساز و البته، همه‌فن‌حریف بودن آن صحه بگذارد. در این ویدیوی جذاب، گیتاریست‌هایی چون مارتی فریدمن (Marty Friedman)، دیوید دیویدسون (David Davidson) و Misha Mansoor حضور دارند و یک آتش‌بازی موسیقایی به راه می‌اندازند.

اما مشخصات Virtuoso از چه قرار است؟

بدنه این گیتار الکتریک از چوب توسکا (alder) ساخته شده و دسته‌ای متشکل از پنج تکه چوب افرا (maple) با پیچ به بدنه متصل شده است. این دسته خوش‌تراش و راحت به میله‌های تقویت‌کننده‌ای از جنس گرافیت مجهز شده و طبق گفته شرکت سازنده، محل اتصال آن به بدنه، به‌نحوی تراش خورده است که دسترسی به فرت‌های انتهایی بسیار آسان و بی‌نقص باشد. فینگربورد Jackson American Series Virtuoso از چوب آبنوس و با ریدیس (شعاع) متغیر ۱۲-۱۶ ساخته شده است و میزبان ۲۴ فرت جامبو و اینلِی‌های نقطه‌ای است. همچنین، لبه‌های فینگربورد کمی گرد شده است تا دست گیتاریست در زمان نوازندگی راحت‌تر باشد.

American Series Virtuoso

در بخش پیکاپ، جکسون تصمیم گرفته است که از یک ترکیب آشنا و محبوب استفاده کند و Virtuoso را به یک پیکاپ بریج Seymour Duncan JB و یک پیکاپ نِک Seymour Duncan ’59 مجهز ساخته است. این پیکاپ‌ها توسط یک سوییچ پنج-حالته، یک ناب تُن و یک ناب ولوم، کنترل و تنظیم می‌شود.

همانطور که از چنین گیتاری انتظار می‌رود، این ساز از یک ترمولو بریج دو-قفله Floyd Rose 1500 برخوردار است که در ترکیب با نات قفل‌شونده Floyd Rose و تیونرهای قفل‌شونده Gotoh MG-T، امکانات نوازندگی و ثبات کوک بسیار خوبی فراهم می‌آورد.

از دیگر ویژگی‌های Virtuoso می‌توان به نشانگرهای Luminlay در لبه فینگربورد، استرپ باتن‌های دو-قفله دانلوپ، فینیش سَتین بدنه و قطعات فلزی مشکی‌رنگ اشاره کرد.

این گیتار به همراه یک کیس Jackson Foam Core Case و در چهار رنگ صورتی (Satin Shell Pink)، آبی (Mystic Blue)، مشکی (Satin Black) و Specific Ocean تولید می‌شود. قیمت گیتار الکتریک جکسون American Series Virtuoso، حدود ۲۰۰۰ دلار اعلام شده است و از امروز قابل خریداری است.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Parker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *