همکاری J Mascis و فندر برای خلق یک ست پیکاپ Jazzmaster

پیکاپ گیتار فندر

J Mascis، نوازنده و خواننده آمریکایی گروه موسیقی .Dinosaur Jr، همواره به صدای بسیار قدرتمند و منحصربه‌فرد گیتار خود مشهور بوده است که با کمک امپ‌های بزرگ Marshall و Hiwatt به دست می‌آید.

اکنون، این نوازنده برجسته سبک آلترنتیو راک، در همکاری مجدد با شرکت کهنه‌کار فندر، یک ست پیکاپ برای گیتار الکتریک Jazzmaster ارائه کرده است که وجهی دیگر از سلایق او را به نمایش می‌گذارد.

طبق گفته جی مسکیس، این ست پیکاپ جدید که J Mascis Signature Jazzmaster Pickup Set نام دارد، صدایی گرم‌تر و لطیف‌تر نسبت به پیکاپ‌های تعبیه‌شده در تلکستر و جزمستر سیگنچر او دارند و بیشتر یادآور پیکاپ‌های وینتج و قدیمی هستند.

این پیکاپ‌های سینگل کویل که به‌طور دقیق بر اساس مشخصات مد نظر مسکیس ساخته شده‌اند، از آهنرباهای Alnico 2، پُل‌پیس‌های تخت و سیم‌پیچی با پوشش مینا برخوردارند و با موم پوشیده شده‌اند.

طبق گفته شرکت Fender، پیکاپ‌های سیگنچر J Mascis، صدایی مدرن‌تر و کمی گرم‌تر نسبت به پیکاپ‌های معمولی Jazzmaster ارائه می‌کنند. همچنین، با توجه به علاقه شدید مسکیس به افکت فاز، این پیکاپ‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که پاسخ‌دهی بسیار خوبی به این افکت داشته باشند.

J Mascis Signature Jazzmaster Pickup Set، با قیمت ۱۳۰ دلار به بازار عرضه شده است.

لوازم جانبی گیتار فندر J Mascis
اما در کنار این ست پیکاپ، فندر از مجموعه‌ای از لوازم جانبی گیتار نیز رونمایی کرده است که با همکاری جی مسکیس طراحی شده‌اند. این مجموعه شامل یک استرپ گیتار در دو رنگ با نام‌های Magenta Flower و Yellow Burst، یک کابل گیتار به طول ۹ متر و یک قوطی پیک می‌شود.

دو استرپ‌ این مجموعه با قیمت ۳۳ دلار، کابل آن با قیمت نسبتاً بالای ۶۰ دلار و قوطی پیک که حاوی شش پیک گیتار سلولوئیدی با گِیج متوسط است نیز با قیمت ۱۲ دلار به فروش خواهد رسید. این لوازم جانبی نیز از امروز در بازار جهانی قابل خریداری هستند.

نویسنده: Jackson Maxwell
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *