آموزش گیتار: آموزش آهنگ Sweet Home Alabama از Lynyrd Skynyrd

در این ویدیوی آموزش گیتار الکتریک، آیدین حسن‌زاده نحوه نواختن آهنگ Sweet Home Alabama از گروه لنرد اسکینرد (Lynyrd Skynyrd) را شرح می‌دهد. همچنین در خلال آموزش این آهنگ، آیدین به مفاهیم بنیادینی چون همر آن (hammer-on)، پول آف (pull-off) و اسلاید نیز به‌طور گذرا اشاره می‌کند. در نتیجه، با مشاهده این ویدیو و یادگیری آهنگ Sweet Home Alabama، شما می‌توانید به‌صورت همزمان، دانش تئوریک و مهارت فنی خود در نوازندگی گیتار الکتریک را ارتقاء دهید.

Sweet Home Alabama یکی از قطعات دومین آلبوم استودیویی گروه آمریکایی لنرد اسکینرد به نام Second Helping است که در سال ۱۹۷۴ میلادی منتشر شد و مشهورترین و پُرفروش‌ترین آهنگ این گروه به شمار می‌آید. این اثر را می‌توان پاسخ گروه لنرد اسکینرد به نیل یانگ (Neil Young) برای دو آهنگ Southern Man و Alabama دانست که در آنها، اهالی جنوب ایالات متحده آمریکا به تبعیض نژادی متهم شده بودند. جالب اینکه بعدها نیل یانگ در اتوبیوگرافی خود که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، اعتراف کرد مستحق چنین پاسخ تند و گزنده‌ای از جانب لنرد اسکینرد بوده است و ترانه او آنطور که باید و شاید، فکرشده نبوده است.

آهنگ Sweet Home Alabama علاوه بر کسب محبوبیت استثنایی در میان موسیقی‌دوستان، در فیلم‌هایی چون فارست گامپ (Forrest Gump) و من نفرت‌انگیز (Despicable Me) نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

در این اثر به‌یادماندنی، رانی ون زنت به‌عنوان خواننده، اد کینگ در نقش لید گیتاریست و همخوان، لیون ویلکیسون در جایگاه بیسیست و همخوان، باب برنز در نقش درامر، بیلی پاول به‌عنوان پیانیست و الن کالینز و گری راسینگتون در جایگاه ریتم گیتاریست ایفای نقش کرده‌اند.

اگر این ویدیو برای شما سودمند و جذاب بوده است و در جستجوی ویدیوهای مشابه هستید، می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتارایران یا کانال آپارات گیتارایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، تولید موسیقی و تئوری موسیقی دسترسی داشته باشید.

1 thoughts on “آموزش گیتار: آموزش آهنگ Sweet Home Alabama از Lynyrd Skynyrd

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *