آموزش گیتار الکتریک: آموزش آهنگ Seven Nation Army از گروه The White Stripes

در این ویدیو، آیدین حسن‌زاده نحوه نواختن آهنگ Seven Nation Army از گروه The White Stripes را آموزش می‌دهد. همچنین در خلال آموزش این آهنگ، آیدین به موارد بنیادینی چون پاور کورد و پالم میوت (palm mute) نیز به‌طور گذرا اشاره می‌کند. در نتیجه، با مشاهده این ویدیو و یادگیری این آهنگ، شما می‌توانید به‌صورت همزمان، دانش تئوریک و مهارت فنی خود در نوازندگی گیتار را ارتقاء دهید.

Seven Nation Army یکی از قطعات چهارمین آلبوم استودیویی گروه وایت استرایپس به نام Elephant است که در سال ۲۰۰۳ میلادی منتشر شد. این آهنگ که توسط جک وایت نوشته شده است، در زمان انتشار با استقبال کم‌نظیر مخاطبان و منتقدان مواجه شد و افزون بر فروش استثنایی، جوایز مهمی چون گرمی (Grammy) را به خود اختصاص داد. امروزه، Seven Nation Army جزو مشهورترین آهنگ‌های دهه ۲۰۰۰ به شمار می‌آید و مجله رولینگ استون آن را در رتبه سی و ششم فهرست پانصد آهنگ برتر تاریخ موسیقی قرار داده است.

روند خلق این آهنگ با یک ریف گیتار آغاز شد که جک وایت آن را در اتاق هتلی در شهر ملبورن و در جریان تور استرالیای گروه وایت استرایپس نواخت. او ابتدا این ریف را برای بن سوانک، یکی از دست‌اندرکاران شرکت نشر موسیقی Third Man نواخت و او چندان با آن ارتباط برقرار نکرد. اما جک وایت پس از مدتی تصمیم گرفت این ریف را به یک آهنگ کامل تبدیل کند و سرانجام، آن را در استودیویی مشهور موسوم به Toe Rag Studios واقع در شهر لندن ضبط کرد. برای نواختن ریف اصلی آهنگ Seven Nation Army، وایت از یک گیتار هالوبادی (گیتاری با بدنه توخالی) از برند Kay متعلق به دهه پنجاه میلادی و پدال DigiTech Whammy استفاده کرد و به کمک این پدال، زیرایی (pitch) صدا را یک اکتاو پایین آورد.

اگر این ویدیوی آموزشی برای شما سودمند و جذاب بوده است و در جستجوی ویدیوهای مشابه هستید، می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتار ایران یا کانال آپارات گیتار ایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، درامز، یوکللی و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *