آموزش گیتار الکتریک: آموزش آهنگ Paranoid از Black Sabbath

در این ویدیو، آیدین حسن‌زاده نحوه نواختن آهنگ Paranoid از گروه انگلیسی بلک سبث (Black Sabbath) را آموزش می‌دهد. همچنین در خلال آموزش این آهنگ، آیدین به موارد بنیادینی چون گام پنتاتونیک، پاور کورد، همر آن (hammer on) و پالم میوت (palm mute) نیز به‌طور گذرا اشاره می‌کند. در نتیجه، با مشاهده این ویدیو و یادگیری این آهنگ شما می‌توانید به‌صورت همزمان، دانش تئوریک و مهارت فنی خود در نوازندگی گیتار را ارتقاء دهید.

Paranoid یکی از قطعات آلبومی به همین نام است که در ماه آگوست سال ۱۹۷۰ میلادی منتشر شد و دومین آلبوم استودیویی گروه بلک سبث محسوب می‌شود. برخی از قطعات این آلبوم، از جمله Paranoid و Iron Man، جزو تأثیرگذارترین آثار موسیقی هوی متال به شمار می‌‌آیند.

در آهنگ Paranoid، آزی آزبورن به‌عنوان خواننده، تونی آیومی به‌عنوان گیتاریست، بیل وارد به‌عنوان درامر و گیزر باتلر به‌عنوان بیسیست و ترانه‌سرا ایفای نقش کرده‌اند. گیزر باتلر درباره این آهنگ می‌گوید: بخش عمده آهنگ‌های آلبوم Paranoid، همزمان با آلبوم نخست ما، یعنی Black Sabbath ساخته شدند. ما کل آلبوم را در عرض دو یا سه روز و به‌صورت زنده در استودیو ضبط کردیم. آهنگ Paranoid بعداً نوشته شد. در واقع، ما به یک آهنگ سه دقیقه‌ای برای پر کردن آلبوم نیاز داشتیم. تونی ریف آهنگ را نواخت، من سریعاً ترانه آن را نوشتم و آزی بدون هیچ آمادگی قبلی، ترانه را از رو خواند.

همانطور که اشاره شد، Paranoid جزو مشهورترین ‌آهنگ‌های متال به شمار می‌آید و به‌عنوان مثال، مجله رولینگ استون آن را در رتبه سیزدهم فهرست صد آهنگ برتر تاریخ موسیقی هِوی متال قرار داده است. به‌علاوه، گروه‌های برجسته‌ای این اثر جاودانه را بازخوانی کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به Avenged Sevenfold، مگادث، Type O Negative و Weezer اشاره کرد.

اگر این ویدیوی آموزشی برای شما سودمند و جذاب بوده است و در جستجوی ویدیوهای مشابه هستید، می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتار ایران یا کانال آپارات گیتار ایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، درامز، یوکللی و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

۷۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *