آموزش درامز: مقدمه

طبل یا درام، هزاران سال است که به‌عنوان یک ساز شناخته می‌شود؛ اما ابداع‌کننده درامز به شکل مدرن و فعلی را می‌توان موزیسین‌های جز دهه بیست میلادی دانست. این موزیسین‌های پیشرو با ترکیب چندین ساز کوبه‌ای و قرار دادن آنها در کنار یکدیگر، یک مجموعه منسجم ساختند که امروزه با نام‌هایی چون درامز، درام کیت یا درام ست شناخته می‌شود.

این ساز در اکثر آثار موسیقی مدرن نقشی محوری ایفا کرده است و حتی تصور جهان موسیقی بدون آن نیز دشوار است. به دلیل همین فراگیری و محبوبیت، افراد بسیاری در پی یادگیری نوازندگی درامز هستند. خوشبختانه می‌توان گفت که روزگار ما، بهترین زمان برای شروع یادگیری نوازندگی این ساز است؛ زیرا منابع بسیار گسترده‌ای برای آموزش آن در دسترس هستند. با این وجود، در بسیاری از منابع موجود، اشتباهاتی به چشم می‌خورد که رسیدن به مقصد را دشوار می‌کنند. به همین دلیل، برنا شفیع‌زاده با همکاری گیتارایران، اقدام به تولید یک مجموعه ویدئوی آموزشی جامع و کاربردی در مورد نوازندگی درامز کرده است تا در آن، دانش و تجربه خود را با علاقه‌مندان به این ساز در میان بگذارد و مسیر یادگیری درامز را برای آنها هموار کند.

در سری ویدیوهای آموزش درامز، برنا شفیع‌زاده درباره مباحث بنیادینی چون شیوه صحیح نشستن پشت ساز، چینش بخش‌های مختلف درام ست، نحوه‌ در دست گرفتن درام استیک، اصول و روش‌های متداول استفاده از پدال در نوازندگی، نحوه پیشرفت سریع‌تر در نوازندگی، هم‌نوازی با سایر سازها و جایگاه درامز در گروه موسیقی صحبت می‌کند.

پس اگر به نواختن درامز علاقه دارید و در ابتدای مسیر یادگیری هستید، یا حتی یک نوازنده باتجربه هستید و قصد دارید دانش خود را گسترش دهید، تماشای این مجموعه ویدیوها را به شما توصیه می‌کنیم.

شما می‌توانید قسمت اول مجموعه آموزش درامز که به نحوه‌ چینش و صحیح نشستن پشت ساز اختصاص دارد را در این صفحه تماشا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *