بهترین امپلیفایرهای گیتار برای تمرین

بهترین امپلیفایرهای گیتار برای تمرین

اگر نوازنده گیتار الکتریک هستید، حتماً از اهمیت تجهیزات مورد استفاده خود باخبرید. امپلیفایرها، پدال‌ها، اسپیکرها، شبیه‌سازها و سایر تجهیزات، ایده‌های شما را به صدا تبدیل می‌کنند.

اهمیت تجهیزات تمرینی اصلاً کمتر از تجهیزات مورد استفاده در اجرای زنده یا استودیو نیست و باید با تجهیزات تمرینی نیز احساس راحتی کنید.

راه‌های بسیاری برای تمرین مفید با استفاده از شبیه‌سازهای امپلیفایر و هدفون یا اسپیکر مانیتورینگ و… وجود دارند؛ اما امروز می‌خواهیم به پدیده‌ای ساده‌تر به نام امپلیفایر تمرینی بپردازیم. برتری امپلی‌فایرهای تمرینی در آن است که کوچک و سبک هستند، کار با آنها بی‌دردسر است و سطح ولومی مناسب تمرین دارند تا بتوانید تقریباً در هر جا با آنها تمرین کنید. این امپ‌ها برای تمرین تکنیک‌های جدید، آموختن آهنگ‌های تازه، بررسی صدای پدال‌هایی که به‌تازگی خریداری کرده‌اید و آهنگسازی در هر جا و هر زمانی بسیار مناسب هستند.

چگونه امپلیفایر تمرینی مناسب خود را انتخاب کنم؟ من شخصاً دوست دارم که پاسخ صوتی امپ تمرینی مانند امپ اصلی اجرای زنده باشد؛ اما با ولوم پایین‌تر و مناسب تمرین در خانه. همچنین می‌خواهم با هزینه‌ای اندک، امپی قابل اتکا داشته باشم. با در نظر داشتن این شرایط، بیایید چند امپلیفایر گیتار با قیمتی زیر ۲۰۰ دلار را با هم بررسی کنیم. اگرچه این امپ‌ها شبیه به هم هستند، اما هر یک مشخصاتی مختص به خود دارند که ممکن است باعث شود یکی را به دیگری ترجیح دهید. تمام این مدل‌ها بسیار پرفروش هستند؛ زیرا وظیفه‌ای که بر عهده دارند را به‌‌خوبی انجام می‌دهند.

مارشال MG15GR و MG15GFX

اگر می‌خواهید تجربه نواختن با امپلیفایرهای مارشال را در اندازه کوچکتر تجربه کنید، MG15GR گزینه مناسبی برای شماست. در این امپ تمرینی، برای ارائه صدای مارشال در قالبی کوچک‌تر، از چند شگرد مانند کاهش صدا بر حسب فرکانس استفاده شده است. اگر تجهیزات اجرای زنده شما بر مبنای امپلیفایرهای مارشال انتخاب شده‌اند، حتماً این دو امپ را بررسی کنید. MG15GR یک کانال کلین، یک کانال اوردرایو و ریورب دارد. با پرداخت چند دلار بیشتر می‌توانید مدل MG15GFX را تهیه کنید که چهار نوع گین مختلف، ۵ افکت و یک تیونر را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

Marshall MG15GR and MG15GFX

فندر Champion 20

اگر به صداهای کلین فندر علاقه دارید، Champion مناسب شماست. البته به لطف بهره‌مندی از چهار نوع گین مختلف، صداهای گین بالای مناسبی نیز در اختیار شما خواهد بود. صدای امپلیفایر Fender Champion 20 به‌خوبی مهندسی شده و همچنین افکت‌هایی نیز بر روی آن تعبیه شده‌اند که تنها با چرخاندن یک پیچ می‌توانید آنها را فعال کنید.

Fender Champion 20

Orange Crush 20RT

امپلیفایرهای Orange نیز شخصیت صوتی مختص خود را دارند که در تمام محصولات این شرکت به گوش می‌خورد؛ حتی در امپ کوچک Crush 20RT. مواردی از قبیل پری‌امپ چهار مرحله‌ای باعث می‌شوند تا این مدل کوچک، صدای همیشگی امپلیفایرهای اورنج را داشته باشد. Crush 20RT حتی از نظر ظاهری نیز شبیه امپ‌های دیگر Orange است و کاربران محصولات این شرکت، با این محصول احساس آشنایی خواهند کرد. این امپ همچنین دارای یک تیونر است.

Orange Crush 20RT

BOSS Katana Mini

امپلیفایر BOSS Katana Mini با وزن ۱۱۰۰ گرم، کوچکترین، سبک‌ترین، ساده‌ترین و ارزان‌ترین گزینه در این فهرست است. سری امپ‌های کاتانا، صدادهی امپلیفایرهای بزرگ را در اندازه‌های مختلف ارائه می‌کنند و کوچکترین عضو این خانواده یعنی Mini نیز از این قاعده مستثنا نیست. برق این دستگاه را می‌توان با استفاده از شش باتری قلمی نیز تأمین کرد.

BOSS Katana Mini

اگر تجهیزات اجرای زنده شما بر اساس شبیه‌سازی امپلیفایرها و به منظور در اختیار داشتن صداهای پیش‌فرض و کنترل بر روی پارامترهای مختلف جمع‌آوری شده‌اند، سه گزینه زیر، انعطاف‌پذیری و کنترل مورد نظر شما را در اندازه‌ای کوچک و قابل حمل ارائه می‌کنند:

فندر Mustang LT25

سری ماستنگ، تجربه‌ای موفق برای شرکت فندر در زمینه شبیه‌سازی امپلیفایر گیتار بوده است. مدل LT25 از این سری، از ۳۰ صدای پیش‌فرض شبیه‌سازی‌شده از صدای آهنگ‌های محبوب تاریخ و همچنین قابلیت اتصال USB برای ضبط مستقیم برخوردار است.

Fender Mustang LT25

Blackstar ID:Core 10

وجه مشخصه Blackstar ID:Core 10، استریو بودن آن است. این امر با استفاده از دو امپ ۵ وات و دو اسپیکر ۳ اینچ محقق شده است. امپلیفایر گیتار ID:Core 10 دارای ۶ نوع صدادهی و ۱۲ افکت است و قابلیت اتصال کابل AUX جهت پخش یا ضبط آدیو را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اپلیکیشن اختصاصی آن به شما اجازه می‌دهد صدای خود را بر روی گوشی ویرایش و ذخیره کنید و همچنین کابینت اسپیکر و میکروفون‌گذاری کابینت را نیز تغییر دهید.

Blackstar ID:Core 10

Line 6 Spider V 20 MkII

شرکت Line 6 سابقه‌ای بلندتر از هر شرکت دیگری در زمینه استفاده از فناوری شبیه‌سازی امپ دارد و Spider V20 این تجربه بلندمدت را با استفاده از ۲۰۰ ‌پیش‌فرض شبیه‌ساز تجهیزات و صداهای پیش‌فرض طراحی‌شده توسط هنرمندان مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد. سیستم اسپیکر فول-رنج این امپلیفایر نیز از عملکرد رضایت‌بخشی برخوردار است. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه Classic Speaker، درایور فرکانس بالا را غیرفعال کرده و صدایی شبیه‌تر به امپلیفایرهای استاندارد گیتار داشته باشید.

Line 6 Spider V 20 MkII

چه یک گیتاریست تازه‌کار و در جستجوی امپی برای شروع نوازندگی هستید، چه یک علاقه‌مند همیشگی گیتار الکتریک که قصد دارد مهارت نوازندگی خود را ارتقاء دهد و چه یک نوازنده حرفه‌ای که نیازمند ابزاری برای تمرین است، امپلیفایر تمرینی ابزاری است که ارزش امتحان کردن را دارد. این امپلیفایرها همچنین می‌توانند هدیه‌ای مناسب برای شما یا عزیزانتان باشند.

منبع: Sweetwater
نویسنده: Don Carr
مترجم: کیان ایرجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *