نگاهی نو به بداهه‌نوازی با ویکتور ووتن

در این ویدئوی آموزشی، ویکتور ووتن (Victor Wooten)، نوازنده مشهور گیتار بیس، درباره رویکرد الهام‌بخش خود در بداهه‌‌نوازی صحبت می‌کند. او رویکرد خود را با جزئیات و ذکر مثال‌ شرح می‌دهد تا تمام نوازندگان در سطوح مختلف بتوانند آن را درک کنند و با استفاده از این رویکرد خلاقانه، از چارچوب‌های معمول بداهه‌نوازی فراتر روند.

ویکتور ووتن در سال ۱۹۶۴ میلادی در خانواده‌ای هنری چشم به جهان گشود و هر چهار برادر بزرگتر او نیز موزیسین بودند. او از سنین بسیار پایین به موسیقی علاقه‌مند شد و زمانی که شش ساله بود، به عضویت گروه خانوادگی The Wooten Brothers Band درآمد و به همراه برادران خود، به اجرای موسیقی به شکلی حرفه‌ای پرداخت. رفته‌رفته، این نوازنده بااستعداد با موزیسین‌های دیگری نیز آشنا شد و به‌عنوان نوازنده‌ای بسیار خلاق شناخته شد.

ووتن به‌جز آثار گروهی و انفرادی پُرشمار، با برخی از بزرگترین نام‌های جهان موسیقی نیز همکاری کرده است که از آن جمله می‌توان به مارکوس میلر، فرانک گمبالی، مارک اوکانر، مایک استرن و کوری وانگ اشاره کرد.

این موزیسین نامدار تا کنون پنج جایزه گرمی را از آن خود کرده است و نخستین نوازنده‌ای محسوب می‌شود که سه بار موفق به دریافت جایزه بهترین بیسیست سال از مجله Bass Player شده است. همچنین، در سال ۲۰۱۱، مجله رولینگ استون او را به‌عنوان یکی از ده بیسیست برتر تاریخ انتخاب کرد.

ویکتور ووتن معمولاً از بیس‌های شرکت Fodera، امپلیفایرهای Hartke و سیم‌های DR Strings استفاده می‌کند. او علاوه بر گیتار بیس و کنترباس، گاه به نوازندگی ویولنسل نیز می‌پردازد.

اگر این ویدیو برای شما سودمند و جذاب بوده است و در جستجوی موارد مشابه هستید، می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت یا کانال آپارات گیتار ایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، تئوری موسیقی، درامز، یوکللی و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

منبع: Sam Ash Music
مترجم و گوینده: کیان ایرجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *