HeadRush Prime: رقیبی جدی برای Neural DSP Quad Cortex

مولتی افکت هدراش Prime

چندی پیش، شرکت آمریکایی HeadRush از مولتی افکت/امپ مادلر پرچمدار جدید خود به نام Prime رونمایی کرد. این دستگاه در واقع نمونه پیشرفته‌تر و کامل‌تر مدل محبوب Pedalboard است که با امکانات جدید و جذاب خود می‌تواند رقیبی جدی برای محصولاتی چون Neural DSP Quad Cortex باشد.

HeadRush که همچون برندهای M-Audio، دنون، Numark، السیس و Akai، زیرمجموعه کمپانی inMusic محسوب می‌شود، با عرضه مدل Pedalboard در سال ۲۰۱۷، ورود قدرتمندی به بازار تجهیزات گیتار داشت و به نظر می‌رسد با تولید Prime، قصد دارد جایگاه خود در این بازار را بیش از پیش تثبیت کند.

Prime از نظر طراحی ظاهری شباهت زیادی به Pedalboard دارد و از یک نمایشگر لمسی هفت اینچی باکیفیت برخوردار است. همچنین دوازده فوت سوئیچ، یک اکسپرشن پدال و چندین ناب نیز وظیفه کنترل و تنظیم پارامترهای دستگاه را بر عهده دارند.

طبق ادعای شرکت سازنده، یکی از نقاط قوت Prime، توانایی شبیه‌سازی (کلون‌سازی) پدال‌ها و امپلیفایرهای مورد نظر کاربر به سریع‌ترین و راحت‌ترین حالت ممکن است. هدراش می‌گوید برای این کار تنها کافیست که کاربر دستگاه مورد نظر خود را به Prime متصل کند و سپس به کمک راهنمایی‌های نمایش‌داده‌شده در نمایشگر لمسی، بقیه فرایند را با سهولتی بی‌نظیر انجام دهد.

مولتی افکت HeadRush Prime

یک نکته جالب دیگر در مورد HeadRush Prime، توانایی آن در ایفای نقش به‌عنوان یک پردازشگر وُکال است. این مولتی افکت از تکنولوژی Antares Auto-Tune و افکت‌هایی چون هارمونی، دابلر (doubler)، دیستورشن، ریورب و دیلِی برخوردار است و می‌تواند وکال را دستخوش تغییراتی عمیق کند.

از سوی دیگر، Prime تمام نقاط قوت و امکانات مدل Pedalboard را نیز در خود جای داده است که از آن جمله می‌توان به مجموعه‌ای بسیار بزرگ از تجهیزات شبیه‌سازی‌شده، لوپر با ظرفیت حداکثر ۲۰ دقیقه، امکان استفاده به‌عنوان کارت صدا و ورودی/خروجی‌های متعدد (شامل MIDI، بلوتوث، USB و WiFi) اشاره کرد.

نتیجه این موارد، به عقیده ما، یک محصول قدرتمند و همه‌فن‌حریف است که می‌تواند رقبای گران‌قیمت‌تر خود در بازار مانند Quad Cortex را به چالش بکشد. شرکت Neural DSP، محصول خود یعنی Quad Cortex را «قدرتمندترین مادلر جهان» می‌داند و هدراش نیز دستگاه جدید خود را «قدرتمندترین افکت گیتار/امپ مادلر/پردازنده وکال» خوانده است. طبیعتاً هر دو دستگاه نمی‌توانند جایگاه «قدرتمندترین» را به خود اختصاص دهند و این رقابت تنها یک برنده خواهد داشت که در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

حتی قیمت مولتی افکت HeadRush Prime نیز رقابتی تعیین شده است. این محصول به‌زودی با قیمت ۱۲۹۹ دلار به بازار جهانی عرضه خواهد شد که حدود ۵۵۰ دلار از قیمت Quad Cortex کمتر است.

نویسنده: Matt Parker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *