آموزش گیتار الکتریک: تمرین‌هایی برای گرم کردن دست‌ها

در این ویدیوی آموزشی، آیدین حسن‌زاده به چند تمرین‌ برای گرم کردن دست‌ها پیش از شروع تمرینات جدی و اجرای قطعات موسیقی اشاره می‌کند.

نوازندگان گیتار، همچون ورزشکاران که پیش از شروع فعالیت‌های سنگین بدن خود را گرم می‌کنند، باید قبل از آغاز تمرینات جدی و نواختن قطعات پیچیده، دست‌های خود را به‌خوبی گرم کنند. این کار که به آن وارم-آپ (warm-up) نیز گفته می‌شود، تنها چند دقیقه زمان می‌برد و انجام آن بسیار آسان است؛ اما همین تمرینات ساده موجب می‌شوند که گردش خون در انگشتان، دست‌ها و بازوهای نوازنده سرعت گیرد و علاوه بر افزایش چابکی و انعطاف‌پذیری دست‌ها و انگشتان، جلوی صدمات احتمالی را نیز می‌گیرند. افزون بر آن، این قبیل تمرینات به شما کمک می‌کنند که مهارت و تمرکز خود در نوازندگی گیتار را نیز ارتقاء دهید و فایده آنها تنها به موارد فیزیکی خلاصه نمی‌‌شود.

بر خلاف تصور برخی از افراد، وارم-آپ فقط برای نوازندگان مبتدی و تازه‌کار ضروری نیست؛ بلکه تمام گیتاریست‌ها، حتی افراد بسیار حرفه‌ای و صاحب‌نام نیز به انجام این قبیل تمرینات پایبند هستند.

هر نوازنده‌ای می‌تواند بنا بر سلیقه و اهداف خود، تمریناتی را بدین منظور طراحی کند و آنها را در برنامه روزانه تمرین گیتار خود جای دهد. در این ویدیو، آیدین حسن‌زاده به چند تمرین ساده و کاربردی اشاره می‌کند که برای تمام گیتاریست‌ها در سطوح مختلف قابل استفاده هستند و هر فردی می‌تواند با انجام آنها، به‌راحتی دست‌های خود را گرم کند و عملکردی بهینه‌تر در نوازندگی داشته باشد.

برای درک بهتر و دقیق‌تر مباحث اشاره‌شده در این ویدیوی آموزشی، پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا ویدیوی «برنامه تمرین گیتار» را تماشا کنید.

شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتار ایران یا کانال آپارات گیتار ایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، یوکللی، درامز و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *