عرضه گیتار Jim Dandy با دو رنگ جدید توسط Gretsch

گیتار آکوستیک Gretsch G9500 Jim Dandy

روز گذشته، شرکت آمریکایی گرچ، دو گیتار آکوستیک با طراحی وینتج و قیمت مقرون‌به‌صرفه را به سری محصولات Roots Collection خود افزود.

این دو گیتار، در واقع دو رنگ جدید از سری G9500 Jim Dandy با نام‌های Frontier Stain و Nocturne Blue هستند و می‌توان آنها را از زیباترین گیتارهای پارلور (parlour) موجود در بازار دانست.

این سازها با الهام از گیتارهای پارلور Rex شرکت Gretsch طراحی شده‌اند که از دهه سی تا پنجاه میلادی به بازار عرضه می‌شدند.

تیونرهایی به سبک دهه پنجاه میلادی با گوشی‌های سفید، هداستاک مستطیلی و لوگوی G حک‌شده بر روی پیک‌گارد شیری‌رنگ G9500، حال‌و‌هوایی دهه پنجاهی به آن بخشیده است که به عقیده ما، می‌تواند نظر بسیاری از نوازندگان را به خود جلب کند و موفقیت تجاری بسیار خوبی را برای گرچ رقم بزند.

گیتار آکوستیک گرچ
G9500 Limited Edition Jim Dandy Nocturne Blue

هر دو رنگ جدید G9500 Jim Dandy، از دسته‌ای از جنس چوب nato برخوردارند که به وسیله چسب، در فرت دوازدهم به بدنه متصل شده است. طول اسکیل این گیتار آکوستیک، ۲۴ اینچ است که نوید نوازندگی بسیار راحت را می‌دهد. همچنین فرت‌بورد هر دو رنگ جدید این ساز از چوب گردوی سیاه ساخته شده است و میزبان ۱۸ فرت وینتج-استایل و اینلِی‌های نقطه‌ای از جنس مروارید مصنوعی است.

گرچ، دو عضو جدید سری G9500 را به سدل و ناتی از جنس استخوان مصنوعی و بریجی از جنس چوب گردو مجهز کرده است. این موارد در کنار رُزت و حاشیه‌کاری ساده، ظاهری وینتج و بسیار جذاب به این سازها بخشیده‌اند.

البته این دو رنگ جدید از گیتار پارلور Jim Dandy، کاملاً شبیه به یکدیگر نیستند و تفاوت‌هایی ساختاری با یکدیگر دارند.

برای مثال، مدل Frontier Stain، بدنه‌ای از جنس چوب ساپلی دارد؛ اما بدنه مدل Nocturne Blue، از چوب بسوود ساخته شده است. همچنین، Nocturne Blue، هداستاکی همرنگ با بدنه دارد که به جذابیت آن افزوده است.

گیتار آکوستیک گرچ
G9500 Jim Dandy Frontier Stain

هر دو ساز، به تیغه‌های تقویتی با چینش X-شکل مجهز هستند و طبق گفته گرچ، به لطف تن‌وودهای ویژه، طول اسکیل کوتاه و اندازه کوچک بدنه، صدایی گرم، چوبی و یادآور گیتارهای وینتج ارائه می‌کنند و با وجود اندازه جمع‌وجور خود، توانایی بسیار خوبی در تولید فرکانس‌های بیس دارند.

این گیتارها می‌توانند سازهایی ایده‌آل برای سفر، اوقات فراغت، یادگیری نوازندگی و حتی ضبط در استودیو باشند.

Gretsch G9500 Jim Dandy Frontier Stain و Nocturne Blue، با قیمت بسیار مناسب ۱۸۹ دلار، به بازار عرضه شده‌اند. لازم به ذکر است که مدل Nocturne Blue به‌صورت محدود تولید خواهد شد.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *