Gretsch G2604T Rally II: عضو جدید و تماشایی سری Streamliner

روز پیش، شرکت آمریکایی گرچ (Gretsch)، یکی از برند‌های زیرمجموعه FMIC (مخفف Fender Music Instrument Company)، از یک گیتار الکتریک مقرون‌به‌صرفه و جذاب در سری Streamliner خود رونمایی کرد.

این ساز جدید که G2604T Streamliner Rally II Center Block Double-Cut with Bigsby نام دارد، از نظر ظاهری، یکی از ساده‌ترین و جذاب‌ترین محصولات مقرون‌به‌صرفه گرچ تا به امروز محسوب می‌شود و می‌تواند هر نوازنده‌ای را به خود جذب کند.

یکی از جذابترین وجوه ظاهری این گیتار الکتریک جدید، پیک‌گارد و درپوش تراس راد ساخته‌شده از پلکسی آن هستند که در کنار حاشیه‌کاری نفیس بدنه، حس یک ساز گران‌قیمت را به بیننده القا می‌کنند.

حاشیه‌کاری در این گیتار الکتریک، رنگی متناسب با رنگ و فینیش کلی ساز دارد؛ بدین‌گونه که در رنگ زرد موسوم به Bamboo Yellow and Copper Metallic و زرشکی موسوم به Oxblood، حاشیه‌کاری به رنگ کرم و در رنگ سبز جذاب موسوم به Rally Green، حاشیه‌کاری به رنگ سبز است.

Rally II را می‌توان تنها سازی از سری Streamliner گرچ دانست که به پیکاپ‌های Super Hilo’Tron این شرکت تجهیز شده است. این پیکاپ‌ها، حال‌و‌هوایی وینتج و خروجی نسبتاً پایینی دارند که صدایی شفاف‌تر همراه با‌ تربلی روشن‌تر و بیسی ملایم‌تر نسبت به نوع مدرن پیکاپ‌های Broad’Tron تولید می‌کنند.

Gretsch G2604T Rally II

پیکاپ‌های Super Hilo’Tron را می‌توان با استفاده از دو ناب ولوم مجزا برای هر پیکاپ، یک ناب مستر تن و یک ناب مستر ولوم، کنترل و تنظیم کرد. تمامی ناب‌ها از نوع Gretsch G-Arrow هستند که با ظاهر وینتج و جذاب خود، زیبایی ساز را دوچندان ساخته‌اند.

Rally II در سایر بخش‌ها اما کاملاً شبیه به سایر اعضای سری Streamliner گرچ است و همانند آنها، از بدنه‌ای از چوب افرا (maple)، یک بلوک مرکزی از جنس چوب ماهون (mahogany) و یک ویبراتو از نوع Bigsby V70 برخوردار است. بر روی دسته این ساز، فرت‌بوردی از جنس چوب laurel نصب شده است که شعاعی ۱۲ اینچی دارد. بر روی فرت‌بورد، اینلی‌هایی جانبی به سبک Neo-Classic نیز کار شده است که جذابیت ساز را مضاعف می‌کنند.

این تغییرات ظاهری جذاب و پیکاپ‌های Super Hilo’Tron، باعث شده‌اند که Rally II قیمتی کمی بالاتر از اعضای عادی سری Streamliner داشته باشد. قیمت اعلام‌شده برای این ساز، ۶۹۹ دلار است که آن را از نظر قیمتی، بالاتر از سایر اعضای سری Streamliner و پایین‌تر از سری Electromatics قرار می‌دهد.

طبق گفته گرچ، گیتار الکتریک G2604T Streamliner Rally II Center Block Double-Cut with Bigsby، از ماه می سال جاری در بازار جهانی قابل خریداری خواهد بود.

نویسنده: Michael Astley-Brown
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *