مبانی آهنگسازی با نرم‌افزار ریپر (REAPER)

در ادامه ویدئوهای مربوط به نرم‌افزارهای آهنگسازی، امروز آموزش مراحل اولیه کار با نرم‌افزار ریپر (REAPER) را برای شما در نظر گرفته‌ایم. ریپر نرم‌افزاری توانا و کامل است. آنچه این DAW را از سایر نرم‌افزارهای آهنگسازی متمایز می‌کند، حجم پایین آن بر روی دیسک و بار سبک آن بر روی پردازنده کامپیوتر است. REAPER توانایی‌های بی‌نظیری در زمینه تغییر فایل‌های آدیو و شخصی‌سازی محیط کار دارد. همچنین کار با آن بسیار راحت است و برای کسانی که از نرم‌افزار‌های قفل‌شکسته استفاده نمی‌کنند، قیمت پایین آن می‌تواند یک مزیت باشد.

در این ویدئوی آموزشی، موارد بنیادینی چون چگونگی استفاده از ابزارهای اساسی، تنظیمات مربوط به کارت صدا و ورودی/خروجی‌ها، کار با لوپ‌ها، ضبط صدا، کار با سازهای مجازی و … شرح داده می‌شود.

آیا تجربه کار با ریپر را دارید؟ لطفاً تجربیات، نظرات و پیشنهادهای خود را با ما و سایر مخاطبان در میان بگذارید.

منبع: کانال یوتیوب MusicTechHelpGuy
مترجم و گوینده: کیان ایرجی

3 thoughts on “مبانی آهنگسازی با نرم‌افزار ریپر (REAPER)

  1. نیما میگوید:

    چند ساله نرم‌افزار اصلی آهنگسازی من ریپر هست. بدون نقص، راحت، و با امکانات افزوده نسبت به کیوبیس و استودیووان هست. به همه خصوصا کسایی که ابتدای راه هستن توصیه می‌کنم.

  2. فرهاد میگوید:

    این نرم افزار جوریه کا واس افراد نابینا و کم بینا هم ساخته شده که کامل با سیستم ان وی دی ای سازگاره و حتا یک نابینا هم میتونه با این اپ اهنگسازی کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *