Moog Knob Kit: یک راه ساده برای جذاب‌تر کردن سینتی‌سایزرهای موگ

سینتی سایزر موگ DFAM

همانطور که می‌دانید، شرکت موگ (Moog) یکی از مشهورترین و مهمترین سازندگان سینتی سایزر در دنیاست و خبر عرضه محصول جدید توسط آن، ضربان قلب موزیسین‌ها را بالا می‌برد! روز گذشته نیز این شرکت آمریکایی از یک محصول جدید رونمایی کرد؛ اما این رونمایی، یک سینتی‌سایزر هیجان‌انگیز نیست و در واقع، بخشی بسیار جزئی و کوچک از آن است.

این محصول، بسته‌ای متشکل از ۲۵ ناب است که مخصوص سینتی‌سایزرهای نیمه-ماژولار جدید موگ طراحی شده است.

طبق گفته موگ، این ناب‌ها که بدنه‌ای مشکی با هسته مرکزی نقره‌ای رنگ دارند، با سینتی‌سایزرهایی نظیر Mavis ،Werkstatt-01 ،DFAM و Subharmonicon سازگار هستند.

Moog Knob Kit

اگر یکی از مدل‌های اشاره‌شده را از نزدیک دیده باشید، می‌دانید که دو اندازه ناب در رابط کنترلی آنها وجود دارد و ناب‌های کوچک‌تر، ظاهری بسیار ساده و پلاستیکی دارند. این ناب‌های جدید، ظاهری شیک و باکیفیت و هماهنگ با ناب‌های بزرگ‌تر سینتی‌سایزر دارند و بر زیبایی دستگاه می‌افزایند. با اینکه این بسته در اصل برای با سینتی‌سایزرهای نیمه-ماژولار شرکت موگ طراحی شده است، اما در واقع می‌توان آنها را به اغلب پتانسیومترهای شش میلی‌متری دارای سر دنده‌دار (knurled) در دستگاه‌های مختلف متصل کرد.

تمامی ۲۵ ناب موجود در این بسته، از مکانیزم قفلی خاصی برخوردارند که می‌توان به کمک آن، ناب‌ها را بدون نیاز به پیچ و تنها با فشار دست، بر روی پتانسیومترها سوار کرد. این امر به این معناست که برای نصب آنها، تنها کافیست تا ناب‌های قدیمی دستگاه خود را با کشیدن از روی پتانسیومتر جدا سازید و ناب‌های جدید را با فشار بر روی پتانسیومتر نصب کنید؛ پروسه‌ای که شاید حداکثر یک الی دو دقیقه طول بکشد.

سینتی سایزر موگ

طبق گفته شرکت موگ، این ناب‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هماهنگی ظاهری بی‌نقصی با تمامی سینت‌های موگ دارند و طراحی آنها نیز به‌گونه‌ای است که به هیچ وجه، مانع دید نوازنده در هیچ‌یک از بخش‌های دستگاه نمی‌شوند.

Moog Knob Kit با قیمت ۳۵ دلار به بازار عرضه شده است و هم‌اکنون در بسیاری از وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌ها قابل خریداری است.

منبع: GearNews
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *