رونمایی فندر از نسخه جدید گیتار آکوستیک Tim Armstrong Hellcat

رونمایی فندر از نسخه جدید گیتار آکوستیک Tim Armstrong Hellcat

چندین سال از آغاز همکاری شرکت فندر با تیم آرمسترانگ (Tim Armstrong)، خواننده و نوازنده گروه پانک راک Rancid می‌گذرد و نتیجه این همکاری، چند نسخه از یک گیتار آکوستیک-الکتریک جذاب به نام Hellcat است. اکنون، فندر از نسخه جدید از این ساز رونمایی کرده است که به فینیش شطرنجی (Checkerboard) مزین شده است.

این فینیش جذاب را می‌توان ادای احترام به جنبش Two-tone دانست که در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد میلادی در بریتانیا ظهور کرد و بر هنرمندانی چون تیم آرمسترانگ تأثیر گذاشت. در این ژانر که نام خود را از شرکت نشر موسیقی ۲Tone Records گرفته است، المان‌های سبک‌هایی چون ska و reggae با پانک راک و موج نو تلفیق می‌شود.

آرمسترانگ در این مورد می‌گوید: «من عاشق نحوه تلفیق موسیقی سنتی اسکا و انرژی پانک راک در آثار سبک Two-tone هستم. زمانی که نوجوان بودم، آن گروه‌ها با موسیقی خود، تأثیر عمیقی روی من گذاشتند.»

همانطور که پیش‌تر گفتیم، شرکت فندر سالهاست که Hellcat را تولید می‌کند و حتی خود آرمسترانگ نیز از اینکه این گیتار آکوستیک موفق شده است برای چنین مدت زمانی محبوبیت و جایگاه خود را حفظ کند، شگفت‌زده است. او درباره این مسئله می‌گوید: «از اینکه فندر هنوز به تولید Hellcat علاقه‌مند است، حقیقتاً تحت تأثیر قرار گرفته‌ام. Hellcat بر اساس گیتار فندری خلق شده است که در نوجوانی خریدم و از آن زمان تا امروز، آهنگ‌های بسیاری را با آن ساخته‌ام.»

او در ادامه افزوده است: «فندر به‌نوعی به دوست من تبدیل شده است. تمام افراد مشغول در این شرکت، گیتار می‌نوازند و این ساز را به اندازه من دوست دارند. به نظرم فندر مهم‌ترین شرکت تولیدکننده گیتار در جهان است و همکاری با این کمپانی در پروژه‌های مختلف، برای من بسیار رضایت‌بخش است.»

گیتار آکوستیک فندر Tim Armstrong Hellcat Checkerboard

Fender Tim Armstrong Hellcat یک گیتار آکوستیک با بدنه سایز کنسرت است که تاپ (صفحه رویی) آن از چوب خالص اسپروس و پشت و کناره‌های آن از لمینت ماهون (mahogany) ساخته شده است. در داخل بدنه نیز از ساختار تقویت‌کننده (بریسینگ) ایکس-شکل بهره گرفته شده است.

دسته Hellcat از چوب افرا (maple) ساخته شده و دارای فینیش سَتین است. بر روی این دسته، فینگربوردی از چوب گردو با ۱۹ فرت Vintage-Style و اینلِی‌های سفارشی نصب شده است.

علاوه بر این موارد، گیتار آکوستیک سیگنچر تیم آرمسترانگ به سیستم پیکاپ/پری‌امپ Fishman CD مجهز است که کنترل تُن و ولوم آن بر روی بخش کناری ساز تعبیه شده است. همچنین، Hellcat از یک تیونر داخلی نیز بهره‌مند است که کوک کردن ساز را تسهیل می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های این گیتار می‌توان به حاشیه‌کاری (بایندینگ) تک‌لایه مشکی‌رنگ، رُزت دهه هفتادی، طول اسکیل ۲۵.۳ اینچ، شعاع فینگربورد ۱۱.۸۱ اینچ، نات Graph Tech NuBone با عرض ۴۳ میلی‌متر، پیک‌گارد مشکی‌رنگ، بریج ساخته‌شده از چوب گردو، تیونرهای Vintage-Style و سیم Fender Dura-Tone 880L Coated 80/20 اشاره کرد.

گیتار آکوستیک فندر Tim Armstrong Hellcat Checkerboard با قیمت ۴۵۹ دلار به بازار عرضه شده است که با توجه به مشخصات ساز، قیمت مناسبی محسوب می‌شود.

منبع: Guitar World
نویسنده: Jonathan Horsley

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *