Offset Pick: یک پیک گیتار با طراحی نوآورانه از فندر

پیک گیتار Fender Offset Pick

چندی پیش، آلن عباسی (Allen Abbassi)، مدیر محصول شرکت فندر، در مصاحبه‌ای با مجله Guitar World از افزایش روزافزون محبوبیت گیتارهایی با بدنه آفست یا نامتقارن (مثل Jazzmaster ،Jaguar و Mustang) خبر داد. حال، این شرکت آمریکایی تصمیم گرفته است تا طراحی آفست محبوب خود را در پیک‌های گیتار خود نیز به کار ببندد و حاصل این رویکرد، محصولی به نام Offset Pick است.

فندر در تبلیغ Offset Pick که از جنس پلی‌کربنات مقاوم ساخته شده است، از عباراتی نه‌چندان فروتنانه استفاده کرده است و به‌طور مثال، آن را «همه‌فن‌حریف‌ترین پیک جهان» خوانده است! حال باید دید که در عمل نیز این محصول، از چنین کیفیت بی‌همتایی برخوردار است یا خیر.

به هر شکل، امر مسلم این است که Fender Offset Pick از طراحی نوآورانه‌ و بدیعی برخوردار است و ظاهر نسبتاً عجیب و منحصربه‌فرد آن، به‌خصوص در نمونه‌های رنگی، توجه زیادی به خود جلب می‌کند.

پیک گیتار فندر

بنا بر گفته شرکت فندر، طراحی نامتقارن این پیک گیتار موجب می‌شود که ایستایی و ثبات آن در میان انگشتان نوازنده ارتقاء یابد و «اتک دقیق و روشنی» پدید آید. به‌علاوه، لوگوی روی پیک و فرورفتگی موجود در پشت آن، احتمال سُر خوردن پیک در زمان نوازندگی را به‌شدت کاهش می‌دهد که به عقیده ما، یک نقطه قوت بزرگ به شمار می‌آید.

این مضراب گیتار در حال حاضر تنها با ضخامت ۰.۸۳ میلی‌متر (گِیج مدیوم) تولید می‌شود و از این نظر، گزینه‌های متنوعی پیش روی خریدار نیست؛ اما حداقل می‌توان رنگ Offset Pick را انتخاب کرد و از میان دو نسخه تمام‌مشکی و چندرنگ، یک گزینه را برگزید.

پیک گیتار Fender Offset Pick در بسته‌های شش‌عددی عرضه می‌شود و تمام فرایند طراحی و تولید آن در کارخانه شرکت فندر واقع در ایالات متحده آمریکای صورت می‌گیرد. این محصول، از امروز با قیمت ۸.۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar World
نویسنده: Michael Astley-Brown

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *