عرضه استرتوکستر سیگنچر Cory Wong در دو رنگ جدید توسط فندر

زمانی که استرتوکستر سیگنچر کوری وانگ (Cory Wong) توسط شرکت فندر (Fender) به بازار عرضه شد، دو شاخصه آن توجه بسیاری از گیتاریست‌ها را به خود جلب کرد؛ رنگ جذاب موسوم به Sapphire Blue Transparent و قابلیت انتخاب سریع پوزیشن چهارم پیکاپ.

اکنون، فندر این گیتار الکتریک استثنایی را به‌صورت محدود، در دو رنگ جدید به بازار عرضه کرده است که ظاهری بسیار زیبا به آن می‌بخشند.

نسخه‌های جدید استرت سیگنچر کوری وانگ، مشخصاتی دقیقاً شبیه به مدل اصلی خود دارند و تنها در بخش ظاهری و رنگ شاهد تغییراتی بوده‌اند.

دو رنگ جدیدی که قرار است این استرتوکستر جذاب به آنها مزین شود، رنگ‌های سبز و آبی پاستلی مشهور فندر موسوم به Surf Green و Daphne Blue هستند که در ترکیب با پیک‌گارد مرواریدی این ساز، ظاهری منحصربه‌فرد، شاد و بسیار جذاب را برای آن رقم می‌زنند.

همانطور که گفته شد، این سازها مشخصاتی دقیقاً شبیه به گیتار سیگنچر اصلی کوری وانگ دارند و همانند آن، به یک ست سه تایی پیکاپ سینگل کویل از نوع Cory Wong Clean Machine ساخت شرکت Seymour Duncan تجهیز شده‌اند.

همچنین این دو گیتار نیز از ویژگی جالب Pickup Position Panic Button برخوردار هستند. در واقع، ناب تن این سازها از قابلیت push/pull برخوردار است که با کشیدن آن، می‌توان بدون نیاز به استفاده از سوییچ انتخاب پیکاپ، موقعیت پیکاپ‌ها را به‌سرعت به موقعیت چهارم، یعنی ترکیب پیکاپ وسط و پیکاپ نک تغییر داد.

گیتار الکتریک فندر استرتوکستر سیگنچر Cory Wong

این استرتوکسترها از بدنه‌ای از جنس چوب توسکا (alder) بهره‌مند هستند که اندازه آن کمی از اندازه معمول بدنه استرت کوچکتر است و تراش‌هایی ویژه نیز روی آن انجام شده است تا راحتی بالاتری را برای نوازنده به ارمغان بیاورد. به این بدنه زیبا و غیرمعمول، دسته‌ای از جنس چوب افرا از نوع American Ultra با پروفایل D متصل شده است که میزبان فرت‌بوردی از جنس چوب رزوود با لبه‌های گردشده است. این فرت‌بورد، شعاعی ترکیبی معادل با ۱۰ تا ۱۴ اینچ دارد و به اینلی‌های نقطه‌ای مزین است.

از دیگر ویژگی‌های چشمگیر گیتار الکتریک Fender Limited Edition Cory Wong Stratocaster می‌توان به تیونرهای قفل‌شونده Deluxe، بریج ترمولوی وینتج، پلاک دسته ویژه و طراحی کمی متفاوت هداستاک آن اشاره کرد. همچنین، این ساز همراه با یک کش مو عرضه می‌شود که می‌توان آن را به فنرهای ترمولو متصل کرده و به تن ریتم مشهور صاحب ساز، یعنی کوری وانگ دست یافت!

Wong در مورد این دو محصول جدید گفته است: «تصمیم گرفتم که گیتار سیگنچر خود را در رنگ‌های دیگر نیز ببینم؛ زیرا نسخه اولیه آن که به رنگ Sapphire Blue Transparent مزین است، دو سال پیش و در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد و به نظرم وقت آن بود که کمی آن را تغییر دهم. من به ظاهر گیتار بسیار اهمیت می‌دهم و به نظرم طراحی و حتی رنگ یک ساز می‌تواند تأثیری مهم در نحوه نوازندگی صاحب آن داشته باشد.»

وی افزوده است: «برخی از گیتارها می‌توانند وجوهی پنهان از نوازنده خود را به نمایش بگذارند. حس‌وحال کلی یک ساز نیز بدون شک تأثیری مهم در سبک نوازندگی صاحب خود دارد. من سعی داشتم تا با عرضه گیتار سیگنچر خود با دو رنگ شاد و جدید، سازی را در اختیار طرفدارانم قرار دهم که حس‌وحالی شاد و پرانرژی به آنها منتقل می‌کند.»

به نظر ما، نسخه‌های جدید استرتوکستر سیگنچر کوری وانگ را می‌توان به‌جرأت از زیباترین گیتارهای سیگنچر رونمایی‌شده در سال جاری دانست. این امر ثابت می‌کند که رنگ‌های پاستلی مشهور فندر، هنوز هم از زیباترین رنگ‌های موجود در دنیای گیتار هستند.

نسخه‌های جدید گیتار الکتریک فندر Cory Wong Stratocaster به‌زودی و به‌صورت محدود در بازار جهانی قابل خریداری خواهند بود. از آنجا که این دو ساز تولیدی محدود خواهند داشت، با قیمتی کمی بالاتر از قیمت ۲۱۹۹ دلاری نسخه اصلی خود و در حدود ۲۲۵۰ دلار به فروش خواهند رسید.

منبع: Guitar World
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *