معرفی دو امپ جذاب و قدرتمند توسط EVH

آمپلی فایر گیتار EVH

روز گذشته، شرکت EVH از دو امپلیفایر جدید از سری مشهور EVH 5150 Iconic Series رونمایی کرد که توسط جیمز براون (James Brown) طراحی شده‌اند.

این دو امپ جدید که یکی از آنها دارای کابینت ۱x10 و دیگری دارای کابینت ۲x12 است، از امکاناتی کاربردی و شبیه به هم‌خانواده‌های خود برخوردارند و به دو کانال با قابلیت تولید گستره‌ای از تُن‌های جذاب، از تن‌های کلین تا خشن‌ترین اصوات گیتار مجهزند.

تفاوت میان این دو مدل، تنها در بخش کابینت و ترکیب بلندگوی آنهاست. مدل EVH 5150 Series 60W 2×12 Combo، همانگونه که از نامش پیداست، یک امپ با خروجی شصت وات است که سیگنال ورودی را با استفاده از دو لامپ پری‌امپ ECC83 و دو لامپ پاور امپ ۶L6 تقویت می‌کند. این امپ، به دو بلندگوی ۱۲ اینچ EVH Celestion Custom مجهز است.

امپلیفایر گیتار سری 5150 evh
EVH 5150 Iconic Series 15W 1×10 Combo

عضو کوچکتر این سری که EVH 5150 Iconic Series 15W 1×10 Combo نام دارد، از توانی کمتر و معادل با ۱۵ وات برخوردار است که توسط دو لامپ پری‌امپ ECC83 و یک لامپ پاور امپ ۶L6 تولید می‌شود. بدنه این دستگاه، کوچکتر از Iconic Series 60W 2×12 Combo است و یک اسپیکر ۱۰ اینچی EVH Celestion Custom درون آن جای گرفته است.

Iconic Series 1×10 Combo، رابط کاربری ساده‌تری از هم‌خانواد‌ه‌های خود دارد و امکانات کمتری نیز نسبت به آنها به نوازنده ارائه می‌کند. برای مثال، این محصول به نویز گیت داخلی یا بخش بوست مجهز نیست و خروجی لاین آن نیز در قالب یک جک ۶.۳ میلی‌متری در پشت بدنه تعبیه شده است. سایر اعضای این سری محبوب، از یک خروجی لاین در قالب جک XLR برخوردار هستند که می‌تواند گزینه‌ای کاربردی‌تر در اجراهای زنده باشد.

اما در مقابل، قیمت پایین‌تر Iconic 15W 1×10 Combo، آن را به محصولی قابل دسترس‌تر برای نوازندگان و ارزان‌ترین عضو سری EVH 5150 Iconic تبدیل می‌کند. همچنین، تمامی ویژگی‌های این امپ، خصوصاً سوییچ کاهش قدرت خروجی، آن را به یک گزینه بسیار ایده‌آل برای ضبط تبدیل می‌کنند.

اما مدل جدید گران‌تر و بزرگتر این سری، یعنی Iconic Series 60W 2×12 Combo، یک امپ تمام‌عیار از سری ۵۱۵۰ است و قابلیت‌های مشهور این سری، نظیر بوست ۱۰ دسی‌بلی با قابلیت کنترل با فوت‌سوییچ و گین فرانت-اند ۸ دسی‌بل و نویز گیت را ارائه می‌کند. خروجی DI این امپلیفایر گیتار نیز در قالب یک جک XLR در پشت بدنه آن تعبیه شده است.

آمپلی فایر گیتار سری 5150 evh
EVH 5150 Iconic Series 60W 2×12 Combo

هر دو مدل، از کنترل‌های گین و شدت صدای مجزا برای هر کانال صوتی خود برخوردار هستند و به کنترل رزونانس و تنظیم محدوده فرکانسی presence به‌صورت مرکزی برای هر دو کانال خود نیز تجهیز شده‌اند.

EVH 5150 Iconic Series 60W 2×12 Combo و Iconic Series 15W 1×10 Combo، هم‌اکنون در دو رنگ مشکی و عاجی، با قیمت‌های به‌ترتیب ۱۳۹۹ و ۷۹۹ دلار، در بازار جهانی قابل خریداری هستند.

نویسنده: Michael Astley-Brown
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *