مزایده سه گیتار شارول مزین به امضای ادی ون هیلن

گیتار الکتریک شارول

چند ساعت پیش، سه گیتار الکتریک از سری EVH Art Series شرکت Charvel که به امضای هنرمند مشهور، Eddie Van Halen مزین هستند و توسط او بر روی استیج نواخته شده‌اند، به مزایده گذاشته شدند.

این مزایده که توسط Heritage Auctions انجام می‌شود، در واقع شامل چهار ساز از کمپانی شارول است که سه عدد از آنها، توسط ون هیلن امضا شده‌اند.

این سه گیتار امضاشده، همگی چارچوبی مشترک در طراحی خود دارند که شامل بدنه‌ای آشنا به شکل استرتوکستر، ترمولوی Floyd Rose، دسته ساخته‌شده از چوب میپل (افرا) و یک پیکاپ هامباکر در موقعیت بریج می‌شود.

این سازها همراه با یک گواهی اصالت و عکسی از ادی هنگام نواختن آنها روی استیج فروخته می‌شوند. عکس مذکور، تأییدیست بر این امر که ادی ون هیلن، این گیتارها را در اجراهای خود در سال ۲۰۰۷ نواخته است.

گیتار الکتریک شارول ادی ون هیلن

گیتار اول دارای بدنه‌ای به رنگ قرمز همراه با خطوطی مشکی و سفید است که گفته می‌شود در تاریخ ۱۸ اکتبر سال ۲۰۰۷، در اجرایی در شهر شیکاگوی ایالت ایلینوی توسط ادی نواخته شده است.

ساز دوم، بدنه‌ای سفیدرنگ مزین به خطوط مشکی دارد که ظاهراً کمی بعد و در یکم نوامبر همان سال، در اجرایی در شهر واشینگتن مورد استفاده ون هیلن قرار گرفته است.

سومین عضو این مجموعه نیز بدنه‌ای زرد‌رنگ با خطوط مشکی دارد و ون هیلن در تاریخ سوم دسامبر، از آن در اجرای خود در شهر سیاتل ایالت واشینگتن استفاده کرده است. میزبانان این مزایده می‌گویند که این ساز، تیراژی بسیار کمتر نسبت به دو گیتار دیگر داشته است و نمونه‌ای با همین رنگ، چندی پیش با قیمت ۴۶۰۰۰ دلار به فروش رسیده است.

Charvel Masterbuilt Bumblebeeاما در کنار این سه گیتار مزین به امضای EVH، یک نمونه‌ بازآفرینی‌شده از گیتار بسیار مشهور ادی ون هیلن، یعنی Bumblebee نیز به مزایده گذاشته شده است. Masterbuilt Bumblebee در سال ۲۰۱۹، توسط استادکار برجسته شرکت شارول، Chip Ellis ساخته شده است و تنها عضو این مجموعه است که در وضعیتی کاملاً نو و استفاده‌نشده قرار دارد.

Charvel Masterbuilt Bumblebee به همراه یک کتاب از اجراهای زنده ون هیلن در ژاپن در سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۷۹، یک آلبوم با امضای او و یک کتابچه مربوط به نمونه اصلی Bumblebee به فروش خواهد رسید.

قیمت پایه هر چهار گیتار الکتریک، ده هزار دلار است و مزایده آنها تا ۱۳ نوامبر ادامه خواهد داشت.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *