SC2070: یک اسپیکر مانیتورینگ جدید از EVE Audio

روز گذشته، شرکت EVE Audio از یک اسپیکر مانیتورینگ جدید به نام SC2070 رونمایی کرد که در عین برخورداری از فناوری‌‌های به‌کاررفته در مدل‌های بزرگتر SC3070 و SC4070، اندازه جمع‌وجورتری دارد و گزینه‌ای مناسب‌تر برای استفاده در محیط‌های کوچک است.

چشمگیرترین ویژگی SC2070، برخورداری آن از یک توییتر از نوع Air Motion Transformer RS7 است که بزرگترین توییتر ریبون‌ استفاده‌شده در اسپیکرهای مانیتورینگ two-way محسوب می‌شود. Air Motion Transformer RS7 که به‌طور اختصاصی برای این اسپیکر طراحی شده است، سطح دیافراگمی در حدود ۱.۵ برابر توییتر‌ موجود در نسل قبلی این محصول، یعنی SC207 دارد. همچنین، کراس‌اُور داخلی SC2070 نیز وظیفه بازتولید فرکانس‌های صوتی بالاتر از ۱.۸ کیلوهرتز را به این توییتر محول می‌کند. این امر، طبق ادعای شرکت سازنده، موجب تولید فرکانس‌های تربل و آپر میدرنج با دقت و جزییاتی فوق‌العاده می‌شود و همچنین باعث می‌شود که دقت ایمیجینگ SC2070 در محدوده فرکانسی میدرنج، توان رقابت با اسپیکرهای مانیتورینگ مجهز به سه درایور را داشته باشد.

بازتولید فرکانس‌های صوتی پایین‌تر از ۱.۸ کیلوهرتز در EVE Audio SC2070،‌ به‌عهده یک درایور (ووفر) ۶.۵ اینچی از نوع SilverCone است که توسط یک آهنربا با سری مسی و یک سیم‌پیچ ۱.۵ اینچی به حرکت درمی‌آید.

طبق گفته ایو آدیو، طراحی آکوستیک داخلی بدنه SC2070 نسبت به نسل قبل آن شاهد تغییرات بسیاری بوده است و با هدف به حداقل رساندن رزونانس‌های ناخواسته، بهینه‌سازی شده است.

به‌علاوه، پایه جلویی ووفر این اسپیکر، نسبت به نمونه‌ به‌کاررفته در SC207 تقویت شده است تا پایداری مکانیکی درایور افزایش یابد.

اسپیکر مانیتورینگ SC2070

ویژگی جدید دیگری که در طراحی این محصول دیده می‌شود، لبه‌های اریب بدنه آن است که گفته می‌شود از شکست صدا و بروز تداخلات آکوستیک ناخواسته جلوگیری می‌کنند.

در پنل جلویی SC2070، یک ناب دیجیتال چندکاره تعبیه شده است که تمامی تنظیمات داخلی اسپیکر مانند تنظیم پاسخ‌دهی فرکانسی آن را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این ناب که SMART Knob نامیده می‌شود، می‌تواند تنظیم و راه‌اندازی اسپیکر را برای کاربر تسهیل کند. یک چراغ نشانگر LED حلقه‌ای نیز دور این ناب تعبیه شده است که کمیت حدودی پارامتر در حال تنظیم، مثل فیلترهای لو-شلف و‌ های-شلف را به کاربر نشان می‌دهد.

یک شاخصه مهم دیگر در مورد SC2070، بهره‌مندی آن از یک DSP ویژه است که طبق گفته EVE Audio، به یک تراشه DAC از شرکت Burr-Brown مجهز است و می‌تواند علاوه بر بهینه‌سازی سیگنال ورودی‌ به‌صورت بدون تأخیر و زنده، از داغ شدن بیش‌ازحد و سوختن درایورهای اسپیکر نیز جلوگیری به عمل آورد.

علاوه بر اینها، SC2070 از چند ویژگی کاربردی نیز برخوردار است که کار با آن را آسان و لذت‌بخش می‌سازند. یکی از این ویژگی‌ها، افزایش ولوم به‌صورت آرام پس از روشن شدن اسپیکر است که پیش از رسیدن به حجم صدایی بسیار بالا، امکان تنظیم سریع حجم صدا را به کاربر می‌دهد. میزان روشنایی چراغ LED تعبیه‌شده در دور SMART Knob نیز به‌آسانی قابل تنظیم است تا چشم کاربر را در محیط‌های تاریک آزار ندهد.

اسپیکر مانیتورینگ EVE Audio SC2070، با قیمت ۱۲۹۹ دلار برای هر عدد، به بازار جهانی عرضه شده است.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *