عرضه نسخه‌ای ویژه از گیتار Vulture جیمز هتفیلد توسط LTD

گیتار الکتریک ESP LTD James Hetfield Signature Series Vulture Olympic White

چندی پیش، شرکت LTD، یکی از مهمترین برندهای زیرمجموعه شرکت ESP، از نسخه‌ای ویژه از گیتار الکتریک سیگنچر مشهور جیمز هتفیلد (James Hetfield)، یعنی Vulture رونمایی کرد که به رنگی سفید موسوم به Olympic White مزین است.

این گیتار الکتریک که پیش از این تنها در رنگ مشکی مات موسوم به Satin Black قابل خریداری بود، از بدنه‌ای V-شکل از جنس چوب ماهون (mahogany) برخوردار است که گفته می‌شود خطوط طراحی آن، یادآور لوگوی گروه Metallica است.

دسته این گیتار نیز از چوب ماهون ساخته شده است و بر روی آن، فرت‌بوردی از جنس چوب آبنوس به همراه ۲۲ فرت اکسترا جامبو نصب شده است. بر روی فرت‌بورد، اینلی‌هایی نقطه‌ای دیده می‌شود و یک اینلی ویژه موسوم به Vulture نیز در موقعیت فرت دوازدهم آن قرار گرفته است.

در بحث پیکاپ، ESP LTD James Hetfield Signature Vulture به یک جفت پیکاپ هامباکر اکتیو از نوع EMG JH Het تجهیز شده است که طبق گفته شرکت ال تی دی، می‌توانند در عین حفظ هویت صوتی ویژه و محبوب پیکاپ‌های اکتیو، شفافیت و قدرت صوتی پیکاپ‌های پسیو را نیز به نوازنده ارائه کنند.

گیتار الکتریک ESP LTD James Hetfield Signature Series Vulture Olympic White

پیکاپ نک James Hetfield Vulture که JH-N نام دارد، از پُل پیس‌ها و بوبین‌های سرامیکی مجزایی برخوردار است که هسته‌ای بزرگتر و قدی بلندتر از نمونه‌های موجود در پیکاپ مشهور EMG 60 دارند. این امر باعث شده است که JH-N قدرت خروجی و اتک بالاتر و همچنین بیسی گرم‌تر نسبت به پیکاپ‌های عادی EMG تولید کند و صدایی بسیار گرم و دلچسب در موقعیت نک برای گیتار رقم بزند.

پیکاپ بریج در این ساز، JH-B نام دارد که از هسته‌ای مشابه، اما پل پیس‌هایی فولادی برخوردار است. این امر باعث تفاوت ساختاری کلی این پیکاپ نسبت به پیکاپ EMG 81 می‌شود که به جای اجزای مذکور، به آهنرباهایی میله‌ای مجهز است. گفته می‌شود این طراحی جدید، رسانایی پایین‌تری برای JH-B رقم زده است که موجب تولید اتکی بی‌نقص  و بیسی دقیق و تمیز می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های این گیتار الکتریک می‌توان به برخورداری آن از یک ناب ولوم مجزا برای هر پیکاپ، تیونرهای قفل‌شونده LTD، بریج و تیل‌پیس TonePros و طول اسکیل ۲۴.۷۵ اینچ اشاره کرد. همچنین این ساز همراه با یک هارد کیس نفیس عرضه می‌شود.

گیتار الکتریک ال تی دی

Matt Masciandaro، مدیرعامل شرکت ESP درباره این نسخه جدید از Vulture گفته است: «هواداران گروه متالیکا در سراسر جهان قطعاً جیمز هتفیلد را هنگام نواختن نسخه‌ای کاستم شاپ از رنگ سفید Vulture بر روی استیج دیده‌اند. عرضه این گیتار به بازار نیز به دلیل تقاضای بسیار زیاد طرفداران متالیکا بود و اکنون، خرسندیم که توانسته‌ایم این ساز را به شکل انبوه در اختیار گیتاریست‌ها، طرفداران گروه موسیقی متالیکا و دوستداران برند ESP قرار دهیم.»

گیتار الکتریک ESP LTD James Hetfield Signature Series Vulture Olympic White، همچون نسخه مشکی‌رنگ خود، با قیمت ۱۵۹۹ دلار در بازار جهانی به فروش خواهد رسید.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *