EXH Hell Melter: یک پدال دیستورشن برای نوازندگان متال

پدال دیستورشن الکترو هارمونیکس

امروز، شرکت آمریکایی الکترو-هارمونیکس (Electro-Harmonix یا EXH) از یک پدال دیستورشن جدید به نام Hell Melter رونمایی کرد که به‌طور مشخص برای نوازندگان موسیقی متال طراحی شده است.

Hell Melter بر اساس پدال مشهور Boss HM2 ساخته شده است که در دهه ۸۰ میلادی، به دلیل دیستورشن بسیار خشن و منحصربه‌فرد خود (مشهور به chainsaw distortion) به شهرت رسید و به جزئی جدانشدنی از پدال‌بورد برخی از تأثیرگذارترین گروه‌های دث متال سوئدی مانند Entombed ،At The Gates و Unleashed بدل شد. البته HM2 موفق شد راه خود را به موسیقی شوگیز (shoegaze) و پدال‌بورد گروه‌های نامداری چون My Bloody Valentine نیز باز کند.

حال، EXH با توجه به تمام این موارد، محصول جدیدی را روانه بازار کرده است که در عین حفظ شاخصه‌های شناخته‌شده مدار HM2، آن را یک گام فراتر برده است و به نظر می‌رسد برای دست‌یابی به صداهای های-گِین مهیب، انتخابی بی‌نظیر باشد.

Hell Melter از یک اکولایزر اکتیو برخوردار است که از طریق چهار ناب به نام‌های HIGH ،MIDS LVL ،MID FREQ و LOW کنترل می‌شود.

به‌علاوه، بر روی بدنه این پدال دیستورشن، یک سوئیچ دیده می‌شود که بین دو حالت NORMAL و BURN قابل تنظیم است. بنا بر گفته الکترو-هارمونیکس، در حالت BURN، ولتاژ داخلی پدال و در نتیجه، هدروم آن تقویت می‌شود.

پدال دیستورشن Electro-Harmonix Hell Melter

ناب‌های DISTORTION و LEVEL نیز همانطور که از نامشان مشخص است، به‌ترتیب وظیفه کنترل گین کلی و سطح خروجی پدال را بر عهده دارند. یک فوت‌سوئیچ به نام BOOST نیز بر روی بدنه وجود دارد که گین ورودی را افزایش می‌دهد.

از دیگر کنترل‌های Electro-Harmonix Hell Melter می‌توان به نویز گیت و DRY LVL اشاره کرد که کنترل دوم، در زمان استفاده از گیتار بیس یا یک امپلیفایر دیستورت‌شده، بسیار سودمند واقع می‌شود.

برای اینکه ظاهر این پدال با ماهیت صوتی آن هماهنگی کامل داشته باشد، یک طرح جذاب آتشین روی آن نقش بسته است که با رویکرد معمول EHX در طراحی ظاهری محصولاتش کاملاً متفاوت است.

Hell Melter به همراه یک آداپتور ۹ ولت استاندارد عرضه می‌شود. این محصول به‌زودی با قیمت حدود ۱۷۷ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar.com
نویسنده: Tamzin Kraftman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *