بازآفرینی پدال مشهور Slap Back Echo توسط الکترو-هارمونیکس

پدال دیلی الکترو هارمونیکس

روز گذشته، شرکت آمریکایی EHX یا Electro-Harmonix، خبر از بازآفرینی یکی از پدال‌های مشهور قدیمی خود داد.

این پدال دیلی که Slap Back Echo نام دارد، طبق گفته الکترو-هارمونیکس یکی از محصولات کمیاب این شرکت است که نخستین بار در سال ۱۹۷۸ تولید شد و اکنون، نسخه‌ای جدید از آن با امکاناتی به‌روز و مدرن و بدنه‌ای کوچک راهی بازار خواهد شد.

گمان می‌رود که تصمیم EHX برای بازآفرینی Slap Back Echo، به دلیل تمجید جاش اسکات (Josh Scott) از این پدال در برنامه JHS Show و اصرار او به شرکت الکترو-هارمونیکس برای بازآفرینی آن بوده است.

اسکات طی برنامه JHS Show گفته بود: «اگر کسی از الکترو-هارمونیکس در حال تماشای این برنامه است، به پایش می‌افتم که نسخه‌ای جدید از Slap Back Echo را تولید کند یا حداقل اجازه دهد که شخصاً این کار را انجام دهم!». اکنون پس از گذشت دو سال از این سخنان اسکات، خواسته او برآورده شده و EHX رسماً این پدال را بازآفرینی کرده است.

پدال دیلی EHX Slap Back Echo

بر اساس گفته EHX، نسخه جدید Slap Back Echo، تن و ماهیت ویژه نسخه اصلی آن که یکی از مشهورترین افکت‌های مورد استفاده توسط گیتاریست‌های راک کلاسیک بوده است را در کنار امکاناتی مدرن و کاربردی، در بدنه‌ای کوچک و بامزه ارائه می‌کند. این نسخه جدید و کوچک از Slap Back Echo نیز همانند نسخه اصلی خود، یک پدال دیلی آنالوگ که می‌توان با آن از پژواکی ظریف و کم‌شدت تا یک اکوی شدید و درخشان را به تن گیتار افزود.

بر روی پنل رویی Slap Back Echo و در رابط کنترلی آن، دو ناب بزرگ به نام‌های Gain و Echo و یک سوییچ به نام Time تعبیه شده است. این کنترل‌ها نامی کاملاً گویای وظیفه‌شان دارند؛ در واقع، با استفاده از ناب Gain می‌توان شدت سیگنال ورودی پیش از ورود به مدار افکت را تنظیم و تا ۲۰ دسی‌بل نسبت به شدت اصلی آن تقویت کرد و با ناب Blend نیز می‌توان میکس افکت و سیگنال خام را از سیگنالی صد درصد خشک تا سیگنالی صد درصد متأثر از افکت تنظیم کرد. در نهایت، سوییچ Time نیز تنظیم زمان دیلی را در سه حالت ۴۵، ۶۵ و ۱۰۰ میلی‌ثانیه امکان‌پذیر می‌کند.

پدال دیلی EHX Slap Back Echo با قیمت ۸۱ دلار به بازار جهانی عرضه شده است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *