Trigger Fly: نسل جدید کاپوی محبوب دانلوپ

دانلوپ در سال ۱۹۹۵ و احتمالاً با الهام از کاپوهای معروف Quick-Change شرکت کایزر، یکی از موفق‌ترین محصولات تاریخ خود، یعنی کاپوی Trigger را به بازار عرضه کرد. این محصول با استقبال بسیار خوب گیتاریست‌ها مواجه شد و کماکان، پس از گذشت حدود سه دهه، توسط بسیاری از نوازندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزیت کاپوهای گیره‌ای Trigger، راحتی استفاده از آنها بود که به کاربر امکان می‌داد در حین اجرا و فقط با یک دست، موقعیت کاپو بر روی دسته گیتار را تغییر دهد؛ امری که با کاپوهای پیچی، بسیار مشکل و یا غیرممکن بود. به همین دلیل، Dunlop Trigger بخش بزرگی از بازار را از آن خود کرد.

با این وجود، این دسته از کاپوها به دلیل وارد آوردن فشاری غیریکدست بر سیم‌ها، ممکن است در ثبات کوک ساز کمی اختلال ایجاد کنند؛ امری که در سیم‌های میانی گیتار بیشتر نمود دارد. مهندسان دانلوپ برای حل این مشکل دست‌به‌کار شده‌اند و Trigger Fly را خلق کرده‌اند. این محصول جدید از همان وزن کم و کاربری آسان Trigger برخوردار است؛ اما طراحی ارگونومیک‌تر، مکانیزم فنری جدید و پد بهینه‌سازی‌شده‌ای دارد تا فشار یکدست‌تری بر سیم‌ها وارد کند و در نتیجه، عملکرد بهتر و باثبات‌تری ارائه کند.

کاپو Trigger Fly

طبق ادعای دانلوپ، این کاپو کمی ارگونومیک‌تر شده است تا کاربر بتواند با حداکثر راحتی و سرعت، آن را روی دسته جابه‌جا کند. از سوی دیگر، یک فنر سفارشی و یک پد جدید در ساختار کاپو به کار رفته است تا فشاری متوازن و یکدست بر روی هر شش سیم گیتار وارد آید و صدادهی دقیق و صحیحی از نواختن تمام نت‌ها و آکوردها حاصل شود.

Dunlop Trigger Fly در حال حاضر در سه رنگ مشکی، خاکستری (Gun Metal) و نقره‌ای (Satin Chrome) و با قیمت ۱۹.۹۹ دلار، در و‌ب‌سایت شرکت سازنده قابل خریداری است و انتظار می‌رود که همچون نسل قبلی خود، موفقیت بزرگی را برای دانلوپ رقم بزند.

منبع: Guitar World و Dunlop
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *