Authentic Hendrix ’68 Shrine: ادای احترام دانلوپ به جیمی هندریکس

بازآفرینی چهار پدال مشهور جیمی هندریکس توسط دانلوپ

شرکت دانلوپ (Dunlop)، روز گذشته، از چهار مینی پدال جذاب رونمایی کرد که بر اساس پدال‌های مورد علاقه جیمی هندریکس ساخته شده‌اند.

این سری از محصولات، Authentic Hendrix ’68 Shrine نام دارند و طبق گفته دانلوپ،‌ می‌توانند در کنار یکدیگر، دقیقاً همان تنی را تولید کنند که هندریکس را به شهرت رساند. علاوه بر این، تمامی این پدال‌ها به نقش‌هایی به سبک سایکدلیک، یادآور پوستر مشهور کنسرت Shrine Auditorium هندریکس، اثر John Van Hamserveld مزین هستند.

طراحی مدار اعضای سری Authentic Hendrix ’68 Shrine، با الهام از چهار پدال مشهور هندریکس یعنی پدال فاز Fuzz Face، پدال کورس/ویبراتوی Uni-Vibe و دو پدال Octavio Fuzz و Band of Gypsys Fuzz انجام شده است. بدنه این چهار مدل جدید نیز دقیقاً به شکل مینی پدال‌های برند MXR است که یکی از برندهای زیرمجموعه دانلوپ به شمار می‌آید.

در ادامه این مطلب، نگاهی اجمالی به هر یک از این چهار محصول خواهیم داشت.

Authentic Hendrix ’68 Shrine Fuzz Face

پدال دانلوپ Authentic Hendrix ’68 Shrine Fuzz Face

اولین عضو سری Hendrix ’68 Shrine که در این خبر به آن‌ می‌پردازیم، Fuzz Face است.

این مینی پدال، همانطور که گفته شد و البته از نامش پیداست، با الهام از پدال مشهور جیمی هندریکس، یعنی Fuzz Face طراحی شده است.

بر روی پنل رویی Authentic Hendrix ’68 Shrine Fuzz Face، دو ناب جهت تنظیم شدت صدا و میزان افکت فاز تعبیه شده است. اما علاوه بر این دو ناب و یک فوت‌سوییچ بای‌پَس سیگنال، دو دکمه سفید کوچک نیز در این بخش از دستگاه تعبیه شده است که طبق گفته دانلوپ، فشردن هر یک از آنها، باعث شبیه‌سازی بخشی از تن منحصربه‌فرد فاز فیس هندریکس‌ می‌شود.

Authentic Hendrix ’68 Shrine Octavio Fuzz

عضو بعدی این سری، Octavio Fuzz نام دارد که نسخه‌‌ای کوچک از MXR Octavio محسوب می‌شود. Octavio توسط جیمی هندریکس در آهنگ مشهور Purple Haze استفاده شده است و صدای آن برای بسیاری از گیتاریست‌ها آشناست.

نسخه جدید این پدال، بر روی پنل رویی خود از دو ناب به نام‌های Level و Fuzz و یک دکمه به نام Octave در میان آنها برخوردار است.

Authentic Hendrix ’68 Shrine Uni-Vibe

پدال دانلوپ Authentic Hendrix ’68 Shrine Uni-Vibe

پدال Uni-Vibe از این سری، نسخه‌‌ای بازآفرینی‌شده از MXR M68 در بدنه‌‌ای کوچک است و‌ می‌توان گفت که در تمامی اجزای مدار خود، کاملاً شبیه به M68 است.

رابط کنترلی Authentic Hendrix ’68 Shrine Uni-Vibe، از سه ناب به نام‌های Speed ،Level و Depth و یک دکمه موسوم به Vibe تشکیل شده است که‌ می‌توان از آنها برای کنترل تمامی پارامتر‌های افکت استفاده کرد.

Authentic Hendrix ’68 Shrine Band of Gypsys Fuzz

آخرین عضو این سری که Band of Gypsys Fuzz نام دارد، طبق گفته دانلوپ، با الهام از یک Fuzz Face ویژه طراحی شده است که جیمی هندریکس در حد فاصل سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۰ از آن در اجراهای زنده خود استفاده‌ می‌کرد و تنی منحصربه‌فرد داشت.

بر روی پنل رویی Band of Gypsys Fuzz، برخلاف سایر اعضای سری Authentic Hendrix ’68 Shrine، هیچ دکمه تغییر حالتی دیده نمی‌شود و فقط سه ناب با نام‌های Fuzz ،Output و Tone بر روی آن تعبیه شده است تا نوازنده بتواند به‌آسانی پدال را تنظیم کرده و تنی خشن و شبیه به تن گیتار هندریکس تولید کند.

هر چهار عضو سری Authentic Hendrix ’68 Shrine، هم‌اکنون و با قیمت ۱۴۹.۹۹ دلار قابل پیش‌خرید هستند. طبق گفته دانلوپ، این محصولات در اوایل ماه مارس سال جاری به‌صورت انبوه به بازار جهانی عرضه خواهند شد.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *