D’Angelico Excel SS Soho: یک گیتار استثنایی برای نوازندگان جز

گیتار الکتریک D’Angelico Excel SS Soho

چندی پیش کمپانی آمریکایی D’Angelico از یک گیتار الکتریک جدید به نام Excel SS Soho رونمایی کرد که می‌تواند لقب زیباترین گیتار هالوبادی سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص دهد.

Excel SS Soho که با همکاری نوازنده برجسته سبک جز و برنده جایزه گرمی، مایک ویتفیلد (Mark Whitfield) طراحی شده است، به رنگی چشم‌نواز موسوم به Dark Cherry Burst، قطعات فلزی طلایی‌رنگ و پیک‌گارد طرح چوب مزین شده است تا به یک ساز بسیار جذاب و دیدنی بدل شود.

اما علاوه بر این جزئیات ظاهری، Excel SS Soho از مشخصات فنی بسیار خوبی نیز برخوردار است و به عقیده ما می‌تواند یکی از مدل‌های هالوبادی موفق در بازار باشد.

گیتار الکتریک D’Angelico Excel SS Soho

پشت و کناره‌های بدنه این گیتار الکتریک از لمینت افرا و بخش رویی قوس‌دار آن از لمینت اسپروس ساخته شده است. یک دسته‌ سی-شکل ساخته‌شده از سه‌تکه چوب افرا و گردو به این بدنه متصل شده است که میزبان فینگربوردی از چوب آبنوس با ریدیس ۱۶ اینچ است. این فینگربورد میزبان اینلِی‌های صدفی و ۲۲ فرت است و همچون بدنه و هداستاک، در لبه‌های آن حاشیه‌کاری ظریفی وجود دارد که به هر چه زیباتر شدن ساز کمک می‌کند.

در انتهای دسته، تیونرهای قفل‌شونده Grover 509 Super Rotomatic، روکش تراس راد آلومینیومی مزین به امضای ویتفیلد و نات TUSQ به چشم می‌خورد.

صدای این گیتار الکتریک از یک پیکاپ مینی هامباکر Kent Armstrong Jazzy Joe Floating سرچشمه می‌گیرد که در پوزیشن نِک قرار دارد و از طریق ناب‌های تُن و ولوم کنترل می‌شود. بر اساس گفته شرکت سازنده، این پیکاپ می‌تواند صدایی گرم با بیس غنی و میدرنج تفکیک‌شده تولید کند.

گیتار الکتریک دی انجلیکو Excel SS Soho

مایک ویتفیلد در مورد Excel SS Soho می‌گوید: «آنچه مرا به سوی همکاری در طراحی Soho سوق داد، نیازم به گیتاری با صدای متمرکز و برجسته بود؛ سازی که به‌خوبی میکس‌های شلوغ را بشکافد و بالاتر از سایر سازهای گروه به گوش برسد… این ساز تمام مزایای گیتارهای آرچ‌تاپ کلاسیک دست‌ساز را دارد و در عین حال، راحتی نوازندگی با بدنه‌ای کوچک‌تر را نیز به نوازنده ارائه می‌کند.»

گیتار الکتریک D’Angelico Excel SS Soho به همراه یک هارد کیس، با قیمت ۲۲۹۹ دلار به فروش می‌رسد و به‌زودی در بازارهای جهانی قابل خریداری است.

نویسنده: Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *