Danelectro ’59 Triple Divine: یک گیتار الکتریک منحصربه‌فرد

گیتار الکتریک دن الکترو

سازهای شرکت آمریکایی دن‌الکترو (Danelectro)، در سالهای اخیر و به لطف توجه برخی از ستارگان جوان‌ موسیقی راک مانند فیبی بریجرز (Phoebe Bridgers) و ویکتوریا دی انجلیس (Victoria De Angelis)، مجدداً به میدان رقابت با نام‌های بزرگ عرصه گیتار بازگشته‌اند.

حال، این شرکت کهنه‌کار از نسخه‌ جدید یکی از محبوب‌ترین طرح‌های خود یعنی ‘۵۹ Divine رونمایی کرده است که بر خلاف نسخه قبلی، به سه پیکاپ سینگل کویل مجهز است و به همین دلیل، ‘۵۹ Triple Divine نام گرفته است.

مشخصات این گیتار الکتریک هنوز به‌طور کامل توسط شرکت سازنده منتشر نشده است؛ اما برخی از ویژگی‌های بنیادین آن مشخص شده است.

Danelectro ’59 Triple Divine از بدنه‌ای نیمه-توخالی (semi-hollow) از چوب اسپروس با دو کات‌اِوِی برخوردار است که دسته‌ای سی-شکل از چوب افرا (maple) با پیچ به آن متصل شده است. فینگربورد گیتار از چوب Indian Laurel ساخته شده است و میزبان ۲۱ فرت و اینلِی‌های نقطه‌ای سفیدرنگ است.

گیتار الکتریک Danelectro '59 Triple Divine

این ساز به سه پیکاپ Vintage ’50s Lipstick مجهز است که در ساخت آنها از آهنرباهای النیکو ۶ بهره گرفته شده است. محفظه این پیکاپ‌ها نیز از زینک (روی) ساخته شده است. خروجی پیکاپ بریج کمی قدرتمندتر از حد معمول است تا در زمان نواختن موسیقی‌های خشن‌تر نیز عملکرد رضایت‌بخشی ارائه کند. تنظیم این پیکاپ‌ها از طریق یک ناب تُن، یک ناب ولوم و یک سوئیچ انتخاب پیکاپ پنج-حالته صورت می‌گیرد.

از دیگر مشخصه‌های Danelectro ’59 Triple Divine می‌توان به بریج ثابت شش سدلی آبکاری‌شده با کروم، تیونرهای وینتج Gotoh 15:1، طول اسکیل ۲۵ اینچ، سیم‌های داداریو و نات ساخته‌شده از استخوان اشاره کرد.

گیتار جدید دن‌الکترو در چهار رنگ، با قیمت ۷۹۹ دلار به‌زودی به بازار خواهد شد که ۱۰۰ دلار از قیمت نسخه دو پیکاپ آن بالاتر است. با توجه به ظاهر منحصربه‌فرد، قیمت نسبتاً مناسب و محبوبیت روزافزون سازهای Danelectro، احتمالاً این محصول نیز با استقبال خوبی از جانب موزیسین‌ها مواجه خواهد شد.

منبع: Jackson Maxwell

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *