عرضه دو گیتار الکتریک خیره‌کننده توسط شارول

گیتار الکتریک شارول

امروز، کمپانی شارول (Charvel) از دو گیتار الکتریک جدید از سری Pro-Mod San Dimas Style 1 پرده‌برداری کرد که به عقیده ما، جزو جذاب‌ترین گیتارهای عرضه‌شده در ماه‌های اخیر هستند.

شارول سال پیش با عرضه محصولاتی چون گیتار سیگنچر جیم روت، نوازنده گروه Slipknot و چند ساز استثنایی دیگر چون Spacecaster، عملکرد پر سر و صدا و خیره‌کننده‌ای داشت؛ اما این شرکت آمریکایی امسال روزهای آرام‌تری داشت و با وجود ارائه مدل‌هایی ارزشمند و بسیار باکیفیت چون Prashant Aswani Pro-Mod So-Cal PA28 و سه گیتار الکتریک ساخت ژاپن، نتوانست مثل سال گذشته به صدر اخبار بیاید. حال به نظر می‌رسد که شارول تصمیم دارد این سال را با چند محصول چشمگیر و به‌یادماندنی به پایان برساند.

دو سوپراسترت جدید شارول که Pro-Mod San Dimas Style 1 HH FR E Ash Green Glow و Pro-Mod San Dimas Style 1 HSS FR M Aqua Flake نام دارند، از فینیش‌های پر زرق و برقی برخوردار هستند و بدون شک چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند.

ابتدا با مدل اول شروع می‌کنیم که به فینیشی سبزرنگ موسوم به Green Glow مزین است. بدنه این گیتار الکتریک از چوب درخت زبان گنجشک (ash) ساخته شده است و تحت فرایند سندبلاست قرار گرفته است تا ظاهری متمایز پیدا کند. دسته‌ای از جنس چوب افرا (maple) با لبه‌های گردشده به این بدنه متصل شده است که میزبان فینگربوردی از چوب آبنوس است. این فینگربورد دارای شعاع متغیر ۱۲-۱۶ اینچ، ۲۲ فرت جامبو و اینلِی‌های نقطه‌ای است.

گیتار الکتریک شارول Pro-Mod San Dimas Style 1

شارول تصمیم گرفته است که Pro-Mod San Dimas Style 1 HH FR E Ash را به دو پیکاپ هامباکر سیمور دانکن (JBTM TB-4 در موقعیت بریج و ۵۹TM SH-1N در موقعیت نِک) با روکش سبز فسفری مجهز کند که از طریق یک سوییچ انتخاب پیکاپ سه‌حالته، یک ناب تُن و یک ناب ولوم (از نوع push/pull برای دریافت صدای سینگل کویل)، قابل تنظیم و کنترل هستند.

از دیگر مشخصات این گیتار می‌توان به ترمولو بریج قفل‌شونده Floyd Rose 1000 Series و تیونرهای دایکست شارول اشاره کرد.

پس از این ساز جذاب، به سراغ Charvel Pro-Mod San Dimas Style 1 HSS FR M می‌رویم که به فینشی سبزآبی موسوم به Aqua Flake مزین است.

این گیتار الکتریک از نظر مشخصات فنی تفاوت چندانی با مدل قبلی ندارد و از همان جنس بدنه و دسته، بریج و تیونرها برخوردار است؛ اما فینگربورد آن از چوب افرا ساخته شده است و دارای سه پیکاپ سیمور دانکن است. این پیکاپ‌ها عبارتند از یک پیکاپ هامباکر JB TB-4 در موقعیت بریج، یک سینگل کویل Custom Flat Strat SSL-6 در موقعیت وسط و یک سینگل کویل Custom Flat Strat SSL-6 RWRP در موقعیت نِک. تنظیم و کنترل این پیکاپ‌ها نیز از طریق یک ناب ولوم و یک ناب تُن صورت می‌گیرد و خبری از قابلیت کویل-اسپلیتینگ در پیکاپ بریج نیست.

شرکت شارول برای مدل Green Glow قیمت ۱۲۹۹ دلار و برای مدل Aqua Flake قیمت ۱۴۹۹ دلار را در نظر گرفته است. هر دو ساز از امروز در بازارهای جهانی قابل خریداری هستند.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *