راهنمای خرید سیم های آکوستیک ارنی بال

همانطور که می دانیم وقتی به قسمت سیم های سایت Ernie Ball برویم و سیم های آکوستیک را ببینیم با تعداد متنوعی از سیم ها رو به رو خواهیم شد. سوالی که پیش می آید این است که این سیم ها با هم چه تفاوتی دارند و کدام برای استفاده شخصی ما بهتر است. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت:

اولین چیزی که به چشم می خورد این است به غیر از یک نوع سیم (Aluminum Bronze) از همه مدل سیم ها دو نوع Phosphor Bronze و ۲۰/۸۰ Bronze وجود دارد. بهتر است برای آسانی کار ابتدا تفاوت این دو نوع را با هم بسنجیم. پس:

Phosphor Bronze

سیم های فسفر برنز مغزی استیل هگزاگونال یا شش ضلعی دارند که روکش برنز دارد و سیمی که رو آن پیچیده است از نود و دو درصد مس، هفت و هفت دهم درصد قلع و سه دهم درصد فسفر تشکیل شده است که به نسبت برنز هشتاد بسیت پاسخ فرکانسی تختی دارد یعنی تمام صداها از نظر زیر و بمی بلندی یک اندازه دارند.

۸۰/۲۰ Bronze

سیم های فسفر برنز هم مانند نوع قبل مغزی استیل شش گوش با روکش برنز دارند با این تفاوت که روکش پیچیده شده روی آنها از ۸۰ درصد مس و ۲۰ درصد برنز است. این روکش باعث زنگ دار شدن سیم ها می شود و در نتیجه سیم صدای زیر شفاف و زنگ دار و صداهای میانه گرمی و بم پایین تر دارد.

حال سیم های ارنی بال ۴ سری دارند که خواص آنها اینگونه است:

ParaDigm

جدیدترین نوع سیم ارنی بال که از دوام بالا هم از نظر مقاومت در برار پاره شدن و هم ماندگاری صدا برخوردار است. این مدل سیم هم در نوع فسفر برنز و هم برنز هشتاد/بیست موجود است

Earthwood

معمول ترین و ساده ترین نوع سیم آکوستیک ارنی بال که هر دو نوع فسفر برنز و برنز هشتاد/بیست را دارد

Aluminum Bronze

این نوع سیم صدای بلند و پرتاب صدای بیشتری به سیم های معمولی آکوستیک دارد. این سیم مغزی مخصوص استیل شش گوش استیل دارد و سیم پیچیده شده روی آن از جنس آلومینیوم برنز است که بم پرتر و زیر زنگ دار تری نسبت به سایر سیم ها دارد

Everlast

این نوع سیم با استفاده از تکنولوژی نانو روکشی دارد که مانع نفوذ چربی و رطوبت ناخواسته می شود و به همین دلیل ماندگاری کیفیت صدای آن بسیار بالاست.

گردآورنده:
کوروش بهنام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *