رونمایی Boss از سه عضو جدید سری Katana

روز پیش، شرکت باس (Boss)، خبر از افزودن دو امپلیفایر گیتار و یک کابینت اسپیکر جدید به سری محبوب Katana داد. این سه محصول که Katana-50 MkII EX، Katana-Artist MkII Head و Katana Cabinet 212 Waza نام دارند، در واقع نسخه‌هایی پیشرفته‌تر از مدل‌های موجود در سری کاتانا هستند.

بیایید ابتدا نگاهی بیندازیم به Katana-50 MkII EX.

باس برای خلق این محصول، برخی از قابلیت‌های امپ‌های سطح بالاتر سری کاتانا را در مدل مشهور Katana-50 MkII گنجانده است. اکنون نوازندگان می‌توانند با افزودن فوت کنترلرهای باس GA-FC و GA-FC EX، به بسیاری از قابلیت‌ها، تُن‌ها، پریسِت‌ها و افکت‌های امپلیفایر، دسترسی سریع و راحت داشته باشید. این امر، استفاده از امپ در شرایط مختلف مانند اجرا و تمرین را تسهیل می‌کند.

کاربر می‌تواند این امپ را به‌راحتی به PA متصل کنند؛ اما علاوه بر آن، به لطف قابلیت Stereo Expand، امکان اتصال دستگاه به یک Katana-50 MkII EX دیگر یا یک Katana-100 MkII نیز فراهم شده است. بهتر آنکه کاربر می‌تواند از طریق فوت کنترلر GA-FC EX، هر دو امپ را کنترل کند.

امپلیفایر گیتار باس
Boss Katana-50 MkII EX

در کمال تعجب، خبری از effects loop در Katana-50 MkII EX نیست و اگر بخواهید پدال ریورب، دیلِی یا لوپر مورد علاقه خود را به امپلیفایر وصل کنید، با مشکل مواجه خواهید شد. اما سایر امکانات جذابی که نسخه معمولی این مدل، یعنی Katana-50 MkII را به شهرت و محبوبیت رسانده‌اند، در Katana-50 MkII EX نیز وجود دارند.

Boss Katana-50 MkII EX هم‌اکنون با قیمت ۳۴۰ دلار قابل خریداری است که حدود هفتاد دلار از قیمت نسخه معمولی خود، بیشتر است.

اکنون به سراغ Katana-Artist MkII Head می‌رویم که در واقع، بخش هِدِ امپلیفایر کامبوی صد وات Katana-Artist MkII به شمار می‌آید. این هِد، از ده نوع ماهیت صوتی مختلف و ۶۰ افکت کاربردی برخوردار است و گزینه‌ای عالی برای اجرای زنده محسوب می‌شود.

همچنین نوازنده می‌تواند با اتصال فوت کنترلر به Katana-Artist MkII Head و بهره‌گیری از قابلیتی موسوم به Solo Boost، در زمان حرکت از بخش‌های ریتم به لید یا برعکس، به‌سرعت ولوم را کاهش یا افزایش دهد و صدای گیتار خود را به‌خوبی در دل میکس جای دهد یا آن را برجسته‌تر کند و توجه شنوندگان را جلب کند.

امپلیفایر گیتار و کابینت اسپیکر باس
Katana-Artist MkII Head و Katana Cabinet 212 Waza

باس Katana-Artist MkII Head نیز از امروز قابل خریداری است و قیمت آن، ۵۷۰ دلار اعلام شده است.

آخرین محصول جدید شرکت Boss، کابینت اسپیکر Katana Cabinet 212 Waza است که به‌طور مشخص برای همراهی هد صد وات Katana-Artist MkII Head ساخته شده است. این کابینت ۲ در ۱۲ که با الهام از استَک‌های دهه شصتی مارشال طراحی شده است، به دو اسپیکر دوازده اینچ Waza مجهز است.

در صورت نیاز، کاربر می‌تواند پنل پشتی دستگاه را جدا کند تا آن را به یک کابینت پشت باز تبدیل کند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که دو عدد از این کابینت‌ها را به هم متصل کرد تا یک ستاپ ۴ در ۱۲ پدید آید.

این محصول، با قیمت ۶۰۰ دلار به بازار عرضه شده است.

منبع: MusicRadar
نویسنده: Rob Laing
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *