DS-1W Distortion: نسخه‌ای مدرن از یک پدال کلاسیک

پدال دیستورشن باس DS-1W Distortion

چندی پیش، شرکت BOSS از یک پدال دیستورشن جدید از سری مشهور Waza Craft رونمایی کرد. این پدال که DS-1W Distortion نام دارد، بر پایه مدل کلاسیک DS-1 ساخته شده است.

طبق گفته باس، DS-1W از ظاهر و ماهیت صوتی بسیار شبیه به DS-1 برخوردار است؛ اما در هسته آن، یک مدار آنالوگ دیسکریت جدید وجود دارد که با دو حالت عملکرد مختلف خود، بازه‌ وسیعی از تن‌ها و انعطاف کاربری بالایی را در اختیار نوازندگان قرار می‌دهد.

حالت Standard در این پدال، ارائه‌کننده ماهیت صوتی DS-1 با جزئیات دقیق و کامل است. DS-1W از یک مدار گین دو-مرحله‌ای نوآورانه و یک تن کنترل متفاوت برخوردار است که با چرخاندن آن در هر جهت، می‌توان عملکرد پدال در بخش بیس و تربل را تغییر داد. این امر به کاربران امکان می‌دهد تا بنا بر سلیقه خود، تن ایده‌آل خود را بسازند. همچنین این قابلیت می‌تواند دقت و شفافیت فرکانس‌های بیس را هنگام افزایش ولوم امپلیفایر یا سایر دستگاه‌های اوردرایو در زنجیره سیگنال، حفظ کند.

BOSS DS-1W Distortion

DS-1W از یک حالت دیگر به نام Custom نیز برخوردار است که تنی جدید و جسورانه را پدید می‌آورد. طبق گفته BOSS، این حالت با تولید تنی گرم‌تر همراه با میدرنج قوی‌تر، باعث برجسته شدن صدای گیتار در موسیقی شده و صدای کلاسیک و مشهور پدال DS-1 را به سطحی جدید ارتقاء می‌دهد.

در حالت Custom، با چرخاندن ناب تُن، می‌توان ماهیت صوتی پدال را گرم‌تر و یا شفاف‌تر ساخت. همچنین لِوِل خروجی نیز در این حالت، ۶ دسی‌بل افزایش می‌یابد. حساسیت ورودی DS-1W نیز در حالت Custom افزایش می‌یابد که به نوازنده امکان می‌دهد تا با تغییر روش مضراب‌زنی یا تنظیم ولوم از گیتار خود، تن پدال را تغییر دهد.

در نهایت، DS-1W نیز مانند تمامی پدال‌های سری Waza Craft، از مدار بافر بسیار باکیفیتی برخوردار است که هنگام بای‌پَس سیگنال، آن را در تمیزترین حالت و بدون افت، از خود عبور می‌دهد.

BOSS DS-1W Distortion، در روزهای آینده، با قیمت ۱۴۹.۹۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *