عرضه یک فوت‌سوییچ بی‌سیم توسط BOSS

همه ما به دنبال این هستیم که یک ستاپ موسیقی بی‌دردسر و تمیز داشته باشیم. حذف سیم از اجزای ستاپ، در صورتی که عملکرد بهینه آنها را تحت‌الشعاع قرار ندهد، می‌تواند قدمی بسیار خوب و مفید در این راستا باشد.

اکنون، شرکت از یک پدال فوت‌سوییچ به نام FS-1-WL رونمایی کرده است که می‌تواند به‌صورت بی‌سیم به ستاپ شما متصل شود. این دستگاه شاید ظاهری به جذابیت برخی از پدال‌های موجود در بازار نداشته باشد، اما کاربرد آن بسیار وسیع‌تر از آنها خواهد بود.

FS-1-WL نه‌تنها توانایی کنترل محصولات بلوتوثی شرکت باس مانند Katana Air را دارد، بلکه می‌تواند با اتصال به مبدل MIDI بی‌سیم Roland WM-1 و دانگل میدی Roland WM-1D، ابزاری برای کنترل سازهای نرم‌افزاری و سینتی سایزر نیز باشد.

FS-1-WL از یک اپلیکیشن اختصاصی مبتنی بر سیستم عامل‌های مک، ویندوز، iOS و اندروید برخوردار است که می‌توان با استفاده از آن، دستوراتی برای هر یک از سه فوت‌سوییچ تعریف کرد و به ساخت موسیقی سرعت بخشید. وظایف قابل تعریف برای FS-1-WL در این حالت، تنها به سه کلید آن محدود نمی‌شود و می‌توان برای هر یک از کلیدهای آن، چند کاربری مختلف تعیین کرد. این قابلیت در هنگام ضبط موسیقی به وسیله DAW بسیار کاربردی واقع می‌شود و به کاربر امکان می‌دهد که بتواند همزمان با نواختن موسیقی، به کنترل امکانات داخلی نرم‌افزار نیز بپردازد.

فوت‌سوییچ بی‌سیم FS-1-WL

با استفاده از اپلیکیشن ادیتور اختصاصی باس، می‌توان رنگ چراغ‌های LED تعبیه‌شده در بالای سه کلید FS-1-WL را نیز تغییر داد. این پدال همچنین قابلیت میزبانی از یک اکسپرشن پدال مجزا جهت کنترل دستگاه‌های MIDI را نیز دارد. به‌علاوه می‌توان FS-1-WL را از طریق سیم و جک TRS MIDI آن، به دستگاه میدی مورد نظر متصل کرده و آن را به‌صورت سیمی کنترل کرد.

BOSS FS-1-WL با استفاده از دو باتری نیم‌قلمی (AAA)، تا حدود ۱۴ ساعت به‌صورت مداوم کار می‌کند؛ اما در صورت نیاز، کاربر می‌تواند یک آداپتور AC سازگار نیز به آن متصل کرده و بدون نصب باتری از آن استفاده کند.

فوت‌سوییچ باس FS-1-WL، از اواخر ماه جاری و با قیمت ۱۲۹.۹۹ دلار، در بازار جهانی قابل خریداری خواهد بود.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *