معرفی نسل جدید میکروفون‌های مشهور سری M توسط بیرداینامیک

میکروفون بیرداینامیک

امروز و در جریان در نمایشگاه NAMM 2023، شرکت آلمانی بیرداینامیک (Beyerdynamic) از نسل جدید میکروفون‌های سری M رونمایی کرد.

بیرداینامیک حدود یک قرن است که به تولید هدفون و میکروفون مشغول است و یکی از بزرگترین نام‌ها در عرصه تجهیزات استودیویی محسوب می‌شود. هدفون‌های سری DT این شرکت، طرفداران بسیار زیادی در استودیوهای سراسر جهان دارند و میکروفون‌های سری M آن نیز دهه‌هاست که پای ثابت ضبط‌های استودیویی و اجراهای زنده به شمار می‌آیند. در وصف محبوبیت این میکروفون‌ها باید بگوییم که از بزرگانی چون جیمی هندریکس، لد زپلین و فیل کالینز گرفته تا ستارگان امروزی چون دوا لیپا، از آنها در استودیو و اجرای زنده بهره برده‌اند.

اکنون، بیرداینامیک تصمیم گرفته است که با اعمال تغییراتی جزئی روی هفت مدل از این سری، نظر کاربران امروزی را بیش‌ازپیش به آنها جلب کند.

بر اساس ادعای شرکت سازنده، این هفت میکروفون کماکان ماهیت صوتی نمونه‌های قدیمی‌تر خود، یعنی صدایی وسیع، طبیعی و دقیق را به کاربر ارائه می‌کنند و بیشتر تغییرات صورت‌گرفته روی آنها، به موارد فیزیکی و ظاهری خلاصه می‌شود.

میکروفون بیرداینامیک M 88 Facelift
Beyerdynamic M 88 Facelift

Thorsten Bender، مدیر تولید شرکت Beyerdynamic در این مورد می‌گوید: «وقتی یک سری از محصولات آنقدر محبوب هستند که حدود ۶۰ سال در بازار پابرجا مانده‌اند، باید در زمان اعمال تغییرات روی آنها با احتیاط عمل کرد. در نسخه‌های جدید میکروفون‌های سری M، در عین حفظ شاخصه‌های برجسته نمونه‌های قدیمی، تغییراتی جزئی اعمال شده است.»

این هفت محصول که احتمالاً در اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شوند، عبارتند از نسخه‌های جدید دو مدل ریبون M 160 و M 130، دو مدل داینامیک M 88 و M 201، دو مدل‌ کاندنسر MC 950 و MC 930 و میکروفون اندازه‌گیری MM 1.

قیمت و مشخصات دقیق این محصولات هنوز اعلام نشده است؛ اما می‌توان انتظار داشت که همگی آنها با قیمتی بین ۱۵۰ تا ۷۰۰ یورو به فروش برسند. همچنین تمامی این میکروفون‌ها در کشور آلمان تولید خواهند شد.

منبع: MusicRadar
نویسنده: Andy Jones

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *