بهترین استرپ لاک‌های گیتار در سال ۲۰۲۳

بهترین استرپ لاک‌های گیتار در سال ۲۰۲۳

‌بحث جدی و مفصل در مورد وسیله‌ای به کوچکی قفل استرپ یا استرپ لاک، کمی عجیب است؛ اما اهمیت این وسیله، بیش از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

زمانی که چهارده سال داشتم، اولین گیتار الکتریک حقیقی خود را خریداری کردم که یک Aria PE به رنگ آبنوسی و طلایی بود. من برای خرید این گیتار، سالها هدایای نقدی مناسباتی همچون تولد‌هایم و دستمزد کارهای خرده‌ریز خود را پس‌انداز کرده بودم و مدت زمان لازم برای جمع شدن پول این گیتار، همانند یک عمر برای من گذشت.

وقتی که گیتار مذکور را خریداری کردم و آن را با خود به خانه آوردم، کل شب را با آن به نوازندگی پرداختم و با انداختن آن بر روی شانه‌هایم به وسیله یک استرپ، همراه با ساز در خانه گشت می‌زدم و در جلوی آینه خود را نگاه می‌کردم. در کل این مدت زمان، حس جذاب‌ترین پسر دنیا را داشتم!

اما در همین زمان، فاجعه‌ای رخ داد؛ استرپ گیتارم از دکمه آن جدا شد و گیتارم بر روی زمین سنگی خانه‌مان سقوط کرد.

من ساز را به‌سرعت از روی زمین برداشتم؛ اما متوجه شدم که شکافی بزرگ در اطراف جک ورودی آن به وجود آمده و چندین خط و خش ریز نیز روی بدنه گیتارم افتاده است. گیتار زیبای من تا آخر عمر خود دچار زخمی عمیق شده بود. اما اثرات این ضربه، تنها به ظاهر سازم خلاصه نمی‌شد و عملکرد آن را نیز تحت‌الشعاع قرار داده بود. گیتار نوی من دیگر هیچ‌گاه نتوانست صدایی همانند شب اولی که آن را به خانه آوردم تولید کند. ممکن است که با خود بگویید یک گیتار با چنین حادثه‌ای، تنها از لحاظ ظاهری صدمه می‌بیند و عملکرد آن تغییری نمی‌کند؛ اما حداقل در ذهن من، صدای این ساز نیز پس از برخورد با زمین، دیگر همانند ساعات اولیه‌اش نبود. پس از این اتفاق، من تا مدت‌ها انگیزه خود را برای نوازندگی از دست داده بودم.

نتیجه اخلاقی این داستان این است که من در آن زمان، به دلیل ذوق بسیار و شور کودکی، کمی بی‌توجه بودم و به دلیل اینکه نوازندگی ایستاده را به نواختن گیتار در حالت نشسته ترجیح می‌دادم، باید از همان اول ساز خود را به قفل استرپ (استرپ لاک) تجهیز می‌کردم. اما شما، قطعاً از من در آن زمان هوشمندتر هستید و به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنم در صورتی که با گیتار خود به‌صورت ایستاده نوازندگی می‌کنید، هر چه زودتر قفل استرپ بر روی آن نصب کنید.

این وسیله کوچک برخلاف قیمت پایین و ظاهر ساده خود، قطعه‌ای بسیار مهم برای سلامت گیتار شماست و به دنبال همین امر، تصمیم داریم تا طی این مقاله، به شما در خرید یک نمونه مناسب از این قطعه کمک کنیم. بهتر است که شما نیز همانند من، اهمیت این قطعه را به‌صورت عملی تجربه نکنید و پیش از رخ دادن حادثه‌ای مشابه، با خرید استرپ لاک و نصب آن بر روی گیتار خود، از حوادث ناگوار جلوگیری به عمل آورید.

در ادامه، فهرستی کوتاه از برترین استرپ لاک‌های موجود در بازار ترتیب داده‌ایم که می‌توانید با انتخاب هر یک از آنها، گیتار خود را در برابر ضربات شدید ناشی از سقوط حین نوازندگی بیمه کنید. در بخش نهایی این مطلب نیز یک راهنمای خرید وجود دارد که با مطالعه آن، می‌توانید مدلی مناسب‌تر را از میان مدل‌های متنوع موجود در بازار انتخاب کنید.

۱- Schaller S-Locks

قفل استرپ گیتار

ماده سازنده: فولاد سخت

رنگ‌ها و فینیش‌ها: کروم، کروم ستین (مات)، کروم مشکی، نیکل، روتنیوم (Ruthenium)، طلایی، مسی، ستین و مرواریدی

طراحی: متصل به بخش انتهایی استرپ، همانند دکمه‌های عادی استرپ

مزایا

 • کیفیت ساخت بالا
 • مناسب برای استرپ‌های ضخیم‌تر
 • موجود در بازه‌ای وسیع از رنگ‌ها و فینیش‌ها

معایب

 • این محصول نقطه قوت خاصی ندارد

شالر (Schaller) را می‌توان مشهورترین و شناخته‌شده‌ترین برند سازنده استرپ لاک در بازار دانست. این شرکت آلمانی در کنار Jim Dunlop، یکی از اولین سازندگان قفل‌های استرپ در دنیا و البته از ابداع‌کنندگان این قطعه است. بیش از چهار دهه پیش و در سال ۱۹۸۱، شرکت شالر اولین قفل استرپ دنیا را به بازار عرضه کرد و به نوع خود، دنیای نوازندگی گیتار را دگرگون ساخت. چندین سال بعد و در سال ۲۰۱۸، شالر تصمیم گرفت تا با نگاهی به درخواست مشتریان خود، نسخه‌ای جدید و بهبودیافته از S-Lock تولید کند و جایگاه خود به‌عنوان مشهورترین سازنده استرپ لاک را حفظ کند.

قفل‌های استرپ S-Lock به وسیله مکانیزم پین-کششی (pull-pin) به بدنه گیتار متصل می‌شود که استحکام بالایی را هنگام نصب بر روی ساز فراهم می‌کند؛ اما جداسازی آن نیز از گیتار آسان است. همچنین این قفل‌ها از زائده‌هایی بلند برخوردارند که امکان نصب استرپ‌هایی بسیار ضخیم بر روی گیتار را نیز به نوازندگان می‌دهد.

S-Lock در ست‌هایی دوتایی، همراه با پیچ ویژه عرضه می‌شود و برای نصب آن بر روی گیتار خود، تنها به یک آچار آلن نیاز خواهید داشت.

۲- Loxx Strap Locks Set

قفل استرپ گیتار

ماده سازنده: فولاد

رنگ‌ها و فینیش‌ها: کروم، کروم مشکی، نیکل، طلایی، مسی کهنه‌سازی‌شده، برنجی کهنه‌سازی‌شده، مشکی باروتی، Victorian Black و Henry and Mary.

طراحی: متصل به بخش انتهایی استرپ، همانند دکمه‌های عادی استرپ

مزایا

 • دکمه/زائده کوچک و ظریف
 • نصب آسان
 • سیستم اتصال متفاوت و مؤثر

معایب

 • امکان نصب تنها با استفاده از یک ابزار انحصاری

Schaller و Jim Dunlop می‌توانند خود را بزرگترین سازندگان قفل استرپ در حال حاضر بدانند؛ اما اگر رتبه سومی در این زمینه وجود داشته باشد، قطعاً به شرکت Loxx تعلق می‌گیرد.

Loxx Strap Lock که با الهام از مکانیزم‌های مورد استفاده در صنعت خودرو طراحی شده است، از ساختار پین-کششی بسیار ظریفی برخوردار است که در دکمه‌هایی کوچک جای گرفته است. جداسازی این قفل از گیتار بسیار آسان است؛ اما با این وجود، با استحکامی بسیار بالا به بدنه ساز متصل می‌شود و استرپ را در خود نگه می‌دارد و احتمال جدا شدن آن از بدنه گیتار بسیار کم است.

یکی از بهترین ویژگی‌های این قفل استرپ، ابزار نصب عرضه‌شده همراه با آن است که ترکیبی از یک آچار معمولی و یک آچار ساعت دوشاخه است. اما نکته‌ای که می‌بایست به آن توجه کنید، این است که این قفل‌ها، تنها به وسیله این ابزار قابل نصب و جداسازی هستند و نمی‌توان آنها را به شکلی مؤثر و تمیز با استفاده از ابزار دیگری بر روی گیتار نصب کرد. پس پیشنهاد می‌کنیم ابزار مذکور را در مکانی امن قرار دهید تا از گم شدن آن جلوگیری کنید.

۳- Jim Dunlop StrapLok

استرپ لاک Dunlop StrapLok

ماده سازنده: فولاد سخت

رنگ‌ها و فینیش‌ها: نیکل، مشکی ساده، مشکی نیکلی، برنجی و طلایی

طراحی: متصل به بخش انتهایی استرپ، همانند دکمه‌های عادی استرپ

 • قیمت مناسب
 • کارایی عالی
 • تولید شده در بازه‌ای نسبتا وسیع از رنگ‌ها و فینیش‌ها

معایب

 • ممکن است که پس از نصب این استرپ لاک، جای‌دهی گیتار در‌ هاردکیس‌های کوچک کمی دشوار باشد

قفل استرپ StrapLok Strap Retainers Dual Design از شرکت معظم دانلوپ نیز همانند S-Locks از Schaller، شهرتی دیرینه در بحث کیفیت و استحکام دارد.

اما برخلاف قفل‌های ساخت شرکت Schaller که با استفاده از مکانیزم پین-کششی بر روی گیتار نصب می‌شوند، این قفل استرپ از طراحی دکمه‌ای قدیمی برخوردار است که شاید نصب استرپ بر روی آن و نصب آن بر روی گیتار را کمی دشوارتر کند؛ اما در عوض، احتمال جدا شدن آن از بدنه گیتار و سر خوردن استرپ از آن نیز کاهش می‌دهد.

نکته‌ای که در مورد قفل‌های استرپ دکمه‌ای وجود دارد، این است که آنها معمولاً اندازه‌ای بزرگتر دارند و بخش اصلی آنها، با فاصله‌ای بیشتر از بدنه گیتار قرار می‌گیرد. به همین دلیل، اگر این نوع از قفل را بر روی گیتار خود نصب کنید، ممکن است جای‌دهی ساز درون هاردکیس‌های کوچک، کمی دشوار شود.

اما بدون در نظر گرفتن این نکته و در کل، StrapLok یک قفل استرپ بسیار ارزنده است و می‌تواند گزینه‌ای بسیار عالی در کنار S-Lock باشد. خصوصاً قیمت پایین Dunlop StrapLok، آن را به محصولی بسیار ارزنده تبدیل می‌کند.

۴- D’Addario PW-SLS-02 Universal

قفل استرپ گیتار

ماده سازنده: فولاد سخت

رنگ‌ها و فینیش‌ها: مشکی، طلایی و نیکلی

طراحی: متصل به بخش انتهایی استرپ، همانند دکمه‌های عادی استرپ

مزایا

 • نصب بسیار آسان
 • ساختار مستحکم، بدون لرزش در حین نوازندگی

معایب

 • قیمت نسبتاً بالا

با اینکه شرکت داداریو (D’Addario) را می‌توان یکی از کهنه‌کارترین کمپانی‌ها در زمینه ساخت قفل استرپ دانست، اما PW-SLS-02 یک محصول نسبتاً جدید از این شرکت در این دسته‌بندی است.

این استرپ لاک که در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شده است، در طی تنها چند سال عرضه خود به بازار، محبوبیت بسیاری کسب کرده است و اکنون، یکی از رقبای جدی محصولات ثابت‌شده و قدیمی در این دسته، یعنی Schaller S-Locks و StrapLok محسوب می‌شود.

البته این شهرت بی‌دلیل نیست؛ زیرا این محصول با مکانیزم پین-کششی خود، به‌آسانی بر روی گیتار نصب می‌شود و همچنین، طراحی ویژه و مدرن آن، در کنار بخشیدن ظاهری زیبا به ساز شما، بسیار اثربخش است و به اندازه بدنه گیتار شما نمی‌افزاید. این طراحی هوشمندانه، از شرکتی همچون داداریو کاملاً قابل انتظار بوده است.

یک ویژگی مهم D’Addario PW-SLS-02 این است که پین آن بر روی یک دکمه بزرگ قرار گرفته است. این ویژگی می‌تواند هم بد باشد و هم خوب؛ زیرا اندازه بزرگ این دکمه، سطح تماس بیشتری را با دست شما ایجاد می‌کند و به دنبال آن، نصب و جداسازی قفل از بدنه ساز تسهیل می‌شود. اما در مقابل، همین طراحی می‌تواند باعث گیر کردن این قفل‌ها به اشیاء اطراف و جدا شدن آنها از بدنه ساز شود. البته که رخ دادن چنین اتفاقی بسیار بعید است.

در کل، می‌توان گفت که PW-SLS-02 با وجود قیمت بالای خود، یک استرپ لاک بسیار باکیفیت است و می‌تواند ابزاری بسیار مفید برای ساز شما باشد.

۵- Fender Infinity Strap Locks

قفل استرپ گیتار

ماده سازنده: فولاد

رنگ‌ها و فینیش‌ها: مشکی، طلایی، کرومی و قرمز

طراحی: متصل به بخش انتهایی استرپ، همانند دکمه‌های عادی استرپ

مزایا

 • کارایی بسیار بالا
 • احتمال خطای پایین
 • گزینه‌ای بسیار مناسب برای صاحبان گیتارهای شرکت فندر

معایب

 • اندازه کمی بزرگ

یکی از بزرگترین تفاوت‌ها میان قفل‌های استرپ، روش قفل شدن آنهاست و در حالی که هر نوازنده‌ای، مکانیزمی متفاوت را به سایر مکانیزم‌های قفل استرپ ترجیح می‌دهد، یک نوع خاص از قفل که در استرپ لاک Fender Infinity نیز به کار رفته است، از بالاترین کارایی برخوردار است.

این محصول به لطف مکانیزم بلبرینگی ویژه و دکمه آزادسازی متفاوت خود، بسیار آسان از ساز و استرپ جدا می‌شود؛ اما جدا شدن تصادفی آن از این دو تقریباً غیرممکن است.

نکته‌ای که باید پیش از خرید‌اری Fender Infinity Strap Lock به آن توجه کنید، این است که با وجود کوچک بودن این وسیله، اندازه آن کمی بزرگ است و کمی از بدنه گیتار بیرون می‌زند.

یک نقطه قوت دیگر این محصول نیز ظاهر بسیار زیبای آن است که جلوه‌ای مضاعف به گیتار شما می‌بخشد.

۶- D’Addario Dual-Lock

قفل استرپ گیتار

ماده سازنده: پلاستیک

رنگ‌ها و فینیش‌ها: مشکی

طراحی: گیره‌ای

مزایا

 • نصب بسیار آسان
 • قیمت عالی
 • امکان نظم‌دهی به کابل گیتار در کنار نگهداری از استرپ آن

معایب

 • جنس پلاستیکی، با مقاومتی پایین‌تر از فولاد

در حالی که نصب اکثر استرپ لاک‌های نامبرده در این مطلب بر روی گیتار بسیار آسان است، اما هیچ‌یک به‌آسانی Dual-Lock از داداریو بر روی ساز شما نصب نمی‌شوند.

این قفل استرپ پلاستیکی که مکانیزمی گیره‌ای دارد، گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی است که زمان و حوصله کافی برای نصب و جداسازی قفل‌های استرپ عادی در ساز خود را ندارند و نمی‌خواهند یک پیچ از استرپ خود عبور دهند.

البته روشن است که D’Addario Dual-Lock نمی‌تواند اطمینان و استحکام یک قفل استرپ فلزی همانند محصولات شالر، دانلوپ و Ernie Ball را ارائه کند؛ اما اگر تحرکی غیرعادی حین اجرا نداشته باشید، این محصول می‌تواند وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد.

در حالی که هزینه برای محافظت از دارایی‌های ارزشمند همچون گیتار کاملاً موجه است و حتی گران‌ترین قفل‌های استرپ نیز محصولاتی ارزنده به شمار می‌روند، این استرپ لاک را می‌توان یکی از ارزان‌ترین محصولات از این دسته در بازار دانست. همچنین Dual-Lock می‌تواند همزمان با جلوگیری از سر خوردن استرپ از دکمه‌های استرپ ساز، کابل متصل به آن را نیز نظم ببخشد.

به همین دلایل، این مدل از شرکت داداریو را می‌توان یکی از ارزنده‌ترین محصولات موجود در بازار در این دسته‌بندی دانست. اگر به دنبال یک استرپ لاک هستید و قصد صرف هزینه‌ای بسیار کم برای آن را دارید، Dual-Lock برای شما ایده‌آل خواهد بود.

۷- Ernie Ball Super Locks

استرپ لاک گیتار Ernie Ball Super Locks

ماده سازنده: فولاد

رنگ‌ها و فینیش‌ها: کرومی، مشکی و طلایی

طراحی: متصل به بخش انتهایی استرپ، همانند دکمه‌های عادی استرپ

مزایا

 • احتمال بسیار کم جدا شدن به‌صورت تصادفی از گیتار
 • کارایی بسیار بالا
 • کیفیت ساخت استثنایی

معایب

 • اندازه کمی بزرگ

استرپ لاک Super Locks از شرکت ارنی بال (Ernie Ball)، ساختاری بسیار مشابه با فندر Infinity دارد و می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای نوازندگانی باشد که به دنبال یک قفل استرپ با دکمه pinch هستند.

همانطور که از یکی از گران‌قیمت‌ترین استرپ لاک‌های موجود در بازار انتظار می‌رود، این محصول از کیفیت ساختی استثنایی برخوردار است. همچنین ظاهر این استرپ لاک نیز بسیار زیباست و می‌توان آن را یکی از جذاب‌ترین محصولات موجود در این دسته‌بندی دانست.

انتخاب میان انواع قفل‌های استرپ موجود در بازار، تا حد بسیاری بحثی سلیقه‌ای است؛ اما اگر بخواهیم تنها بحث کیفیت ساخت و استحکام ساختاری را در نظر بگیریم، Super Locks یکی از قابل اعتمادترین و باکیفیت‌ترین نمونه‌های موجود در بازار است.

۸- Stagg SSL-1

قفل استرپ گیتار

ماده سازنده: فولاد

رنگ‌ها و فینیش‌ها: کرومی، مشکی و طلایی

طراحی: متصل به بخش انتهایی استرپ، همانند دکمه‌های عادی استرپ

مزایا

 • ارزان‌قیمت‌ترین قفل استرپ فلزی موجود در بازار
 • کیفیت ساخت بالا نسبت به قیمت
 • عدم نیاز به سفت کردن مرتب پیچ مرکزی

معایب

 • نصب استرپ‌های ضخیم‌تر بر روی این قفل کمی دشوار است

اگر به ظاهر و طراحی S-Locks از شالر علاقه‌مندید، اما به دنبال گزینه‌ای ارزان‌تر هستید، SSL-1 از شرکت استگ (Stagg) یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار برای شماست.

SSL-1 را می‌توان نسخه‌ای مقرون‌به‌صرفه از S-Locks دانست که به دلیل قیمت بسیار مناسب، به یکی از ارزنده‌ترین مدل‌های موجود در بازار تبدیل کرده است.

اما در حالی که این قفل استرپ کارایی بسیار بالا و استحکامی قابل تحسین دارد، قیمت پایین آن باعث چند نکته نه‌چندان خوشایند در آن شده است. یکی از این نکات این است که دکمه این استرپ لاک، بسیار کوتاه است و نصب استرپ‌های ضخیم بر روی آن دشوار خواهد بود. همچنین به دلیل اینکه SSL-1 از مکانیزم مهره و واشر برای اتصال به استرپ گیتار استفاده می‌کند، ممکن است پس از مدتی استفاده کمی شل شود؛ به همین دلیل، باید در فواصل زمانی مرتب آن را چک کرده و مکانیزم آن را مجدداً سفت کنید.

اما در نهایت، با وجود این عیوب جزئی، با احتساب اینکه Stagg SSL-1 قیمتی در حدود یک سوم سایر قفل‌های استرپ فلزی دارد، می‌توان آن را گزینه‌ای بسیار ارزنده دانست.

۹- Fender Strap Blocks

استرپ بلاک فندر

ماده سازنده: لاستیک

رنگ‌ها و فینیش‌ها: مشکی و قرمز

طراحی: واشری

مزایا

 • قیمت بسیار پایین
 • نصب بسیار آسان

معایب

 • بازه محدود رنگ‌بندی
 • استحکام پایین‌تر نسبت به سایر انواع استرپ لاک

اگر هنگام نوازندگی با گیتار خود فعالیت چندانی ندارید و می‌خواهید استرپ آن را مداوم نصب و جدا کنید، Strap Blocks از فندر برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

جنس لاستیکی و ظاهر ساده این وسیله، باعث می‌شود که آن را چندان جدی نگیرید؛ اما در واقع، این محصول نیز راه حلی بسیار اثربخش برای جلوگیری از سر خوردن استرپ از دکمه‌های استرپ ساز است.

این استرپ بلاک با مکانیزم بسیار ساده و جنس لاستیکی خود، قطعاً کیفیتی همانند گزینه‌های فلزی این فهرست ندارد؛ اما قیمت آن نیز بسیار پایین‌تر است و می‌توان آن را در کسری از دقیقه بر روی گیتار نصب کرد.

جنس لاستیکی سفت Fender Strap Block، باعث می‌شود که احتمالاً کمی فشار و تلاش برای نصب آن بر روی دکمه‌های استرپ گیتار نیاز باشد؛ اما زمانی که آنها را بر روی ساز خود نصب کنید، می‌توانید با اطمینانی بالا به نواختن ساز خود با استفاده از استرپ و به‌صورت ایستاده بپردازید.

قفل استرپ گیتار

قفل استرپ یا استرپ لاک چگونه کار می‌کنند؟

همانطور که احتمالاً با مطالعه این مطلب تا به اینجا متوجه شده‌اید، قفل‌های استرپ محصولاتی هستند که با هدف نگهداری از استرپ ساز شما به شکلی مستحکم‌تر نسبت به دکمه‌های استرپ عادی ساز طراحی شده‌اند.

نحوه کارکرد این وسیله، به نوع و مکانیزم آن بستگی دارد. اکثر استرپ لاک‌های موجود در بازار همچون Schaller S-Locks و Jim Dunlop StrapLok، بر روی استرپ گیتار قفل می‌شوند و نیاز است که آنها را در جای دکمه‌های استرپ عادی ساز خود نصب کنید. اما گزینه‌هایی دیگر نیز در بازار وجود دارد که نصب آنها آسان‌تر است و نیازی به جایگزینی با دکمه استرپ اصلی ساز شما را نیز ندارند. از این گزینه‌ها می‌توان به Fender Strap Blocks و D’Addario Dual-Lock اشاره کرد که پس از نصب استرپ بر روی دکمه آن در ساز، در بالای آن نصب می‌شوند و برای نصب آنها، نیازی به اعمال هیچ تغییری بر روی ساختار ساز نیست.

نکاتی در مورد انتخاب استرپ لاک مناسب

مهمترین چیزی که هنگام خرید استرپ لاک باید از خود بپرسید، این است که نیاز دارید این محصول چقدر مستحکم باشد و تا چه حد از سر خوردن استرپ از دکمه‌های ساز محافظت کند؟ آیا شما نوازنده‌ای فعال هستید که هنگام نواختن گیتار، بالا و پایین می‌پرید یا در اکثر اوقات، بی‌حرکت ایستاده‌اید؟ همچنین از خود بپرسید که مایلید چقدر زمان را برای نصب این وسیله بر روی گیتار خود صرف کنید.

بسته به گیتار فعلی‌تان، برخی از اوقات ممکن است که برای نصب یک استرپ لاک بر روی ساز خود، حفره‌های پیچ دکمه‌های استرپ آن را کمی تغییر دهید. اما اکثر استرپ لاک‌های موجود در بازار، بدون نیاز به هیچ تغییری بر روی ساختار ساز بر روی آن نصب می‌شوند و برای نصب آنها بر روی گیتار، تنها کافیست تا دکمه‌های استرپ عادی آنها را جدا کرده و استرپ لاک‌ها را در جای آنها نصب کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم پیش از نصب قفل استرپ بر روی ساز خود، ضخامت و طول پیچ آن را با پیچ دکمه‌های استرپ اصلی ساز خود مقایسه کنید؛ زیرا اگر استرپ لاک شما پیچی ضخیم‌تر یا بلندتر داشته باشد، ممکن است که با نصب آن بر روی گیتار خود، صدماتی به بدنه ساز بزنید.

دیگر نکاتی که هنگام انتخاب و خرید قفل استرپ برای ساز خود باید به آنها توجه کنید، مکانیزم نصب و جدا شدن استرپ از آنها و البته اندازه آنهاست. برخی از قفل‌های استرپ پس از نصب کامل بر روی ساز، طولی زیاد دارند و همانند یک زائده از بدنه ساز بیرون می‌زنند. این امر ممکن است جای‌دهی گیتار در گیگ بگ و‌ هاردکیس‌های کوچک را برای شما دشوار سازد. اگر یک استرپ لاک با اندازه‌ای کوچک می‌خواهید که از بدنه سازتان به هیچ وجه بیرون نزند، دو مدل D’Addario PW-SLS-02 Universal Strap Locks و Loxx Strap Lock Set مناسب‌ترین گزینه‌های موجود در بازار برای شما هستند.

آخرین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار دهید، ظاهر استرپ لاک است. امروزه اکثر قفل‌های استرپ موجود در بازار در بازه‌ای وسیع از رنگ‌ها تولید می‌شوند؛ پس شما می‌توانید با توجه به سخت‌افزار و ظاهر کلی گیتار خود، یک نمونه مناسب را انتخاب کنید که به‌گونه‌ای، مکمل ظاهر ساز شما باشد.

منبع: Guitar World
نویسنده: Chris Schwarten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *