راهنمای خرید ترن‌تیبل (گرامافون)

ترن تیبل (turntable) یا گرامافون (gramophone)، یک دستگاه پخش‌کننده است که برای پخش صفحه موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. صفحه یا vinyl را می‌توان یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای گوش دادن به موسیقی دانست. تجربه شنیداری و حسی نابی که این فرمت آنالوگ برای کاربر فراهم می‌کند، در هیچ فرمت دیگری یافت نمی‌شود و بسیاری از افراد، به همین دلیل، صفحه را به تمامی روش‌های دیگر برای شنیدن موسیقی ترجیح می‌دهند. حتی برخی از افراد معتقدند که کیفیت صدا در صفحه، بالاتر از هر فرمت صوتی آنالوگ یا دیجیتال دیگر است.

در سالهای اخیر، صفحه مجدداً به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای شنیدن موسیقی بدل شده‌ است. با این حال، بسیاری از دوستداران موسیقی، اطلاعات زیادی در مورد ستاپ ترن‌تیبل ندارند و نمی‌دانند از کجا باید شروع کنید. اگر شما نیز چنین هستید، تماشای این ویدیو می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

در این ویدیو که توسط Smart Home Sounds تهیه شده است، در مورد تمام مواردی که باید برای خرید ترن‌تیبل (گرامافون) از آنها مطلع باشید، صحبت می‌شود. این موارد شامل اجزا و انواع ترن‌تیبل، کاربرد پری‌امپ، نحوه اتصال ترن‌تیبل به اسپیکر و … می‌شوند. همچنین، برخی از گزینه‌های باکیفیت موجود در بازار نیز به شما معرفی خواهند شد.

منبع: Smart Home Sounds
مترجم و گوینده: کیان ایرجی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *