ATS99: میکروفون داینامیک جدید آدیو-تکنیکا

میکروفون آدیو تکنیکا ATS99

امروز، شرکت ژاپنی آدیو تکنیکا، از عرضه یک میکروفون دستی جدید به نام ATS99 خبر داد که به‌طور مشخص برای اجرا بر روی صحنه ساخته و پرداخته شده است.

بنا بر گفته آدیو-تکنیکا، ATS99 به‌نحوی طراحی شده است که پاسخ‌دهی بی‌نقصی به فرکانس‌های مختلف و ترنزیت‌ها ارائه کند و به‌خصوص در دریافت فرکانس‌های پایین و میانی در ولوم‌های بالا، عملکردی عالی داشته باشد.

این میکروفون داینامیک دارای الگوی قطبی هایپرکاردیوید (hypercardioid) است و به شکلی متمرکز، تنها صدای روبروی خود را دریافت می‌کند و اصوات محیط اطراف خواننده را پس می‌زند تا صدایی شفاف و عاری از نویز محیط حاصل شود. همچنین در این محصول، از یک آهنربای قدرتمند و یک ترانسفورماتور افزاینده بهره گرفته شده است که موجب بهبود دریافت اصوات بازه فرکانسی بیس و میدرنج و کاهش قابل توجه نویز و فیدبک می‌شوند و به خواننده و مجری امکان می‌دهند که صدایی تمیز و دقیق دریافت کند.

Audio-Technica ATS99 از یک شاک مانت داخلی بهره‌مند است که به کاهش نویز تماس کمک شایانی می‌کند. از سوی دیگر، بدنه آلومینیومی دستگاه، علاوه بر وزن پایین، استحکام و مقاومت بسیار خوبی به آن بخشیده است و کاربر می‌تواند از بابت دوام و راحتی میکروفون در اجرای زنده اطمینان داشته باشد.

میکروفون Audio-Technica ATS99

از نظر عملکرد فنی، میکروفون داینامیک ATS99، بازه فرکانسی ۶۰ هرتز تا ۱۶ کیلوهرتز را پوشش می‌دهد و حساسیت آن نیز ۵۲db- اعلام شده است. همچنین امپدانس این دستگاه نیز ۶۰۰ اهم است.

ATS99 حدود ۱۸ سانتی‌متر طول و ۰.۵ سانتی‌متر قطر دارد و وزن آن نیز حدود ۲۶۲ گرم است که برای چنین دستگاهی، رقمی کاملاً مناسب به شمار می‌آید. کانکتور میکروفون نیز از نوع XLR سه پین است.

درون جعبه محصول، گیره اتصال به استند AT8470، یک کیف و یک آداپتور پیچی ⅝ اینچ به ⅜ اینچ وجود دارد.

میکروفون آدیو-تکنیکا ATS99، با قیمت ۳۱۹ یورو به بازار عرضه شده است و از امروز قابل خریداری است.

منبع: Sound On Sound

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *