EVO SP8: یک پری‌امپ میکروفون پیشرفته از Audient

پری امپ آدینت

روز گذشته، شرکت انگلیسی آدینت (Audient)، از یک پری‌امپ میکروفون از سری محصولات EVO رونمایی کرد که از هشت خروجی و مبدل‌های A-D و D-A برخوردار است. طبق گفته آدینت، این پری‌امپ گزینه‌ای بسیار مناسب برای افرادی است که قصد دارند ورودی‌های میکروفون کارت صدای خود را به وسیله اتصال دیجیتال ADAT افزایش دهند.

این محصول جدید که EVO SP8 نام دارد، در ظاهر کاملاً شبیه به کارت صدای EVO 16 است و در پنل جلویی خود، از همان سوئیچ‌های تنظیمات، صفحه نمایش LCD رنگی و کنترل چرخان بزرگ EVO 16 برخوردار است.

تمامی ورودی‌های این پری‌امپ، در قالب جک‌های دوگانه XLR/TRS هستند و می‌توانند در کنار میزبانی از انواع میکروفون استودیویی، نقش ورودی لاین را نیز ایفا کنند. دو ورودی اول این پری‌امپ، برخلاف سایر ورودی‌های آن، در پنل جلویی دستگاه قرار گرفته‌اند و قابلیت دریافت سیگنال اینسترومنت را نیز دارند.

هشت خروجی لاین نیز در قالب سوکت‌های TRS، در پنل پشتی و در کنار ورودی‌ها تعبیه شده است.

Audint EVO SP8

در سمت چپ این هشت خروجی، چهار پورت اپتیکال به چشم می‌خورد که نقش اتصالات ADAT را ایفا می‌کنند. ورودی word-clock نیز در این دستگاه، در قالب یک کانکتور BNC در بخش پایینی پورت‌های اپتیکال تعبیه شده است. همچنین، یک پورت USB-C نیز در همین بخش دیده می‌شود که می‌توان از طریق آن، نرم‌افزار EVO SP8 را به‌روزرسانی کرد.

مانند تمامی محصولات سری EVO، پری‌امپ EVO SP8 نیز از قابلیت Smartgain شرکت Audient برخوردار است. این قابلیت، گین هر یک از ورودی‌های دستگاه را با توجه به سیگنال ورودی آنها، در بهینه‌ترین حالت ممکن تنظیم می‌کند و از کلیپینگ سیگنال جلوگیری به عمل می‌آورد. این قابلیت با فشردن یک دکمه فعال می‌شود و می‌تواند گین هر هشت کانال پری‌امپ را به‌صورت همزمان و در کسری از ثانیه تنظیم کند.

Andy Allen، مدیر بازاریابی بخش EVO شرکت آدینت، درباره این پری‌امپ و قابلیت Smartgain می‌گوید: «اگر با استفاده از EVO SP8، ورودی‌های کارت صدایی غیر از سری EVO را افزایش دهید، هشت کانال ورودی با قابلیت Smartgain به‌صورت همزمان در اختیار خواهید داشت. این قابلیت نه‌تنها آزمون‌وخطا و حدس‌وگمان را از پروسه تنظیم گین حذف می‌کند، بلکه با تنظیم سریع تمامی کانال‌های صوتی در گینی بهینه، باعث صرفه‌جویی در زمان شما نیز می‌شود. حال، اگر یک کارت صدای EVO 16 داشته باشید و دو پری‌امپ EVO SP8 نیز به آن متصل کنید، ۲۴ کانال صوتی با قابلیت Smartgain یکپارچه در اختیار خواهید داشت. این امر بدین معناست که می‌توانید ساندچک یک گروه موسیقی بزرگ را در کمتر از بیست ثانیه به‌طور کامل انجام دهید! چنین قابلیتی، تأثیری شگرف در جلسات ضبط گروه‌های موسیقی بزرگ خواهد داشت و باعث صرفه‌جویی بسیار در زمان و افزایش تمرکز تمامی اعضای گروه بر روی ضبط خواهد شد. این قابلیت، پروسه ضبط را متحول خواهد کرد.»

پری امپ Audint EVO SP8

Audint EVO SP8، بدنه‌ای مستحکم از جنس استیل دارد و به پایه‌هایی بزرگ و ضد لغزش تجهیز شده است. همچنین در صورت تمایل، می‌توانید این پری‌امپ را به همراه تبدیل‌های نصب بر روی رک‌های استودیویی خریداری کنید.

انرژی مورد نیاز این دستگاه برای کار، از طریق منبع تغذیه داخلی آن تأمین می‌شود که می‌توان برق شهری را به وسیله سوکت IEC تعبیه‌شده در پشت دستگاه به آن متصل کرد.

قیمت اعلام‌شده از سوی Audient برای EVO SP8، حدود ۴۵۰ یورو است که قیمتی بسیار مناسب برای چنین دستگاه جامعی محسوب می‌شود. گمان می‌رود که این پری‌امپ، به‌زودی و در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳، به‌صورت رسمی به بازار عرضه شود.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *